Ukraiņu lidotāja Savčenko ierodas negaidītā vizītē Maskavā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Negaidītā vizītē Maskavā trešdien, 26.oktobrī, ieradusies ukraiņu pilote Nadija Savčenko, kura pati ilgstoši ir bijusi ieslodzījumā Krievijā, raksta AFP.

Savčenko Krievijā ir ieradusies, lai atbalstītu divus tautiešus, kas atrodas ieslodzījumā, norādījis viņas advokāts.

Maskavā Krievijas Augstākajā tiesā ir gaidāma ukraiņu karavīru Staņislava Kliha un Mikolas Karpika apelācijas prāva. Viņi izcieš 22 gadu ilgu cietumsodu par to, ka 1990. gados piedalījušies Čečenijas karā un karojuši čečenu separātistu pusē. Klihs un Karpiks tiek vainoti vairāku desmitu Krievijas karavīru bojāejā.

Savčenko tiesā ieradusies ukraiņu tradicionālajā kreklā.

„Pat ja es neatgriezīšos no Krievijas dzīva, es došos uz turieni, lai atbalstītu Mikolu Karpiku, Staņislavu Klihu un visus mūsu puišus, kas ir ieslodzījumā, Krievijā,” videouzrunā īsi pirms brauciena sacīja Savčenko. „Es personiski zinu, cik svarīgi ir redzēt ukraini tiesā, dzirdēt dzimto valodu, kad kāds izkliedz „Slava Ukrainai!”,” sacīja Savčenko.

Ukrainas armijas lidotāja Savčenko Kijevā atgriezās 25.maijā pēc teju divu gadu ilga ieslodzījuma. Pēc ilgiem pūliņiem Krievija viņu atdeva, pretī saņemot divus Ukrainā sagūstītos karavīrus Jevgeņiju Jerofejevu un Aleksandru Aleksandrovu.

Krievijas tiesa martā Savčenko piesprieda 22 gadus cietumā, atzīstot par vainīgu izvirzītajās apsūdzībās par saistību ar divu Krievijas valsts televīzijas žurnālistu nāvi apšaudē Ukrainas austrumos. Savčenko apsūdzības kategoriski noliedza kā safabricējumus un uzstāja, ka prokremliskie kaujinieki viņu nolaupīja Ukrainas austrumos un piespiedu kārtā pārveda uz Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti