Ukrainas pilsoņi ES varēs ieceļot bez vīzas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ukrainas pilsoņi turpmāk gandrīz visās Eiropas Savienības (ES) valstīs varēs ieceļot bez vīzas, ceturtdien, 6.aprīlī, nolēma Eiropas Parlaments (EP).

Paredzēts, ka Ukrainas pavalstnieki ES varēs uzturēties 90 dienas 180 dienās, ja mērķis ir ceļošana, uzņēmējdarbība vai kāda cilvēka apciemošana. Bezvīzu režīms neatver ES darba tirgu Ukrainas pilsoņiem.

Atbrīvojums attiecas uz visām ES dalībvalstīm, izņemot Īriju un Lielbritāniju. Tāpat vīza aizvien būs nepieciešama braucieniem uz Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju un Šveici.

EP deputāte Marija Gabriela uzrunā parlamentam norādījusi, ka „Ukraina ir izpildījusi visus kritērijus, tādēļ vīzu režīms ir atceļams”.

Likumprojekts, ko EP atbalstīja ar 521 balsīm par, 75 pret un 36 atturoties, vēl ir oficiāli jāpieņem ES Padomei jeb ES dalībvalstu ministriem. Iespējams, tas stāsies spēkā jūnijā, 20 dienu laikā pēc publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī.

Vēl februāra pirmajā pusē izskanēja ziņa, ka ES jau drīzumā varētu liberalizēt vīzu režīmu ar Ukrainu. Vīzu režīma atcelšana Ukrainai ir būtisks notikums, jo apstiprina, ka ES pieņem pēdējos gados Ukrainā notikušās reformas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti