Kamēr varas iestādes brīdina par iespējamo agresiju un vēl vairāku valsts iestāžu iespējamo ieņemšanu, opozicionāri aicina uz miermīlīgu pretošanos. Vienlaicīgi saņemtas ziņas par jaunu specvienību virzīšanos uz Kijevas centru, kā arī par slepenu dokumentu iznīcināšanu vairākās drošības iestādēs. Ukraiņu sabiedrībā, kā arī ārvalstīs, pieaug arī neapmierinātība ar vairāku oficiālo masu saziņas līdzekļu darbību, neobjektīvi atainojot informāciju par notiekošo Kijevā.
Šī diena Ukrainai var būt izšķiroša. Ar šādu paziņojumu svētdien vakarā klajā nācis opozīcijas partijas „Batkivščina" līderis Arsēnijs Jaceņuks, aicinot visus iedzīvotājus pievienoties miermīlīgajām protesta akcijām Neatkarības laukumā. Jaceņuks norādījis, ka protestus plānots paplašināt, taču valsts iestāžu ierēdņi pirmdien drīkst atgriezties savās darbavietās. Lai arī valdošās Reģionu partijas deputāts Oļegs Carjovs brīdinājis, ka opozīcija ar spēku gatavojas ieņemt aptuveni 90 ēkas, Jaceņuks norādījis, ka neviena iestāde patiesībā nav ieņemta ar varu.
Pirmdienas rītā, par spīti sniegam, pie Ukrainas ģenerālprokuratūras ēkas turpinās gulošā protesta akcija, kur cilvēki pieprasa „Eiromaidana" laikā aizturēto personu atbrīvošanu. Ģenerālprokuratūras pārstāvji apsūdzējuši demonstrantus prokuratūras darba kavēšanā un sabiedriskās kārtības traucēšanā.
Satraucošas ziņas saņemtas no Kijevas tuvumā esošās Vasiļkovas, kur aktīvisti ar automašīnām jau piecas dienas bija bloķējuši izeju no iekšlietu spēku un specvienības „Tigr" militārās bāzes. Tiek ziņots, ka, pielietojot spēku, pirmdien no bāzes izdevies izlauzties aptuveni 15 autobusiem, kas devušies Kijevas virzienā. Daļa no specvienību kareivjiem uz Kijevu dodas kājām. Iekšlietu ministrijas pārstāvji paziņojuši, ka specvienību uzdevums ir nomainīt Kijevas centrā dežūrējošos kolēģus.
Ukrainas sociālajos tīklos mediju pārstāvji informē, ka vairākas Ukrainas Drošības padomes nodaļas ir sagatavojušās iznīcināt datu bāzes un slepeno informāciju. Gan politiskās partijas, medijus un sabiedriskās organizācijas uzraugošā iestāde, gan korupcijas apkarošanas nodaļas esot sagatavojušas dokumentus sadedzināšanai. Aktīvisti gan norāda, ka faktiski šīs iestādes ir nodarbojušās ar korupcijas, kontrabandas un valsts iestādēs strādājošo noziedzīgās darbības piesegšanu.
Notiekošais Ukrainā ir piesaistījis arī daudzu masu saziņas līdzekļu uzmanību. Taču Ukrainas oficiālie televīzijas kanāli, piemēram, noklusē daudzus svarīgus notikumus Kijevas centrā un ārpus tā, piemēram, neviens no televīzijas kanāliem nav ziņojis par EDSO ministru padomes tikšanās rezultātiem, kā arī netiek ziņots par Eiropas Savienības pārstāvju tikšanos ar opozīcijas līderiem.
Arvien lielāku kritiku gan Ukrainā, gan ārpus tās robežām izpelnās arī Krievijas oficiālajos ziņu kanālos atspoguļotā informācija par notikumiem Kijevā. Tajos arvien biežāk tiek apgalvots par Ukrainas opozīcijas vardarbīgajiem protestiem, agresīvo vēršanos pret milicijas specvienībām, iereibušiem protestētājiem un nespējīgiem un rupjiem opozīcijas līderiem.
Visasāko kritiku izpelnījies kanāla „Rossija 1" programmu vadītājs Dmitrijs Kiseļovs. Vienlaicīgi arī kļuvis zināms, ka Krievijas prezidents ir izdevis rīkojumu izveidot informācijas aģentūru „Krievija šodien", kurā tiks apvienota aģentūra „RIA Novosti" un raidorganizācija „Krievijas balss", un kuras mērķis būs ārzemēs atspoguļot Krievijas politiskās un sabiedriskās dzīves jaunumus. Jauno organizāciju vadīs tieši Dmitrijs Kiseļovs.