Dienas ziņas

Baidens pateicas Polijai par atbalstu Ukrainai

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Turciju satricinājusi jauna zemestrīce

Turcijā zemestrīcē izdzīvojušie atklāj skaudros mirkļus zem ēku drupām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Nedz Turcija, nedz Sīrija nav atguvušās no zemestrīcēm, kas pirms divām nedēļām atnesa milzu postu, nogalinot vairāk nekā 40 tūkstošus cilvēku. Iedzīvotāji zaudējuši mājas un ģimenes. Tie, kuri izdzīvojuši, atminas pārdzīvoto.

17 gadus vecais Taha un viņa ģimene gulēja ciešā miegā, kad viņu dzimto pilsētu 6. februārī satricināja 7,8 magnitūdu zemestrīce. Ēka sabruka aptuveni 10 sekunžu laikā.

Atrodoties zem drupām, jaunietis uzņēma video, lai atvadītos no ģimenes: "Es domāju, ka šis ir pēdējais video, ko es jums uzņemšu. Ja nekļūdos, jau esmu miris. Uz manām kājām ir gandrīz 500 kilogramu. Kāju vairs nav."

Taha tika izglābts pēc divām stundām un nogādāts ģimenes locekļa mājā. Pēc 10 stundām izglāba arī pārējo viņa ģimeni.

Tiesa, glābšanas darbus vadīja apkārtnes vietējie iedzīvotāji, nevis glābšanas dienesti. Erdemu ģimene tagad ir apmetusies valdības nodrošinātā teltī un ir zaudējusi visu. Viņi izdzīvo no humānās palīdzības.

"Kad piecēlos kājās un atkal nokritu no satricinājuma, sapratu, ka notiek zemestrīce. Mūsu ēka tik un tā sabruka septītajā vai desmitajā sekundē. Kamēr es skrēju uz durvīm, es jau biju zem drupām. Tā video laikā joprojām notika pēcgrūdieni, jumts arvien vairāk bruka man virsū. Iemesls, kāpēc es uzņēmu šo video, bija, jo man tuvojās jumts, es domāju, ka nomiršu," pastāstīja Taha.

"Es domāju, ka mans bērns ir miris. No viņa nedzirdēja ne skaņas, es domāju, ka viņš ir miris, viņš ir prom. Pārējiem viss bija kārtībā, viņi bija ar mani," atceras Taha tēvs Ali Erdems.

Slimnīcām joprojām darba netrūkst. Tur ārstējas tie, kuri izglābti no gruvešiem. Daudzi zem drupām pavadījuši pat vairākas dienas.

"Es runāju ar savu vīru, viņš sākumā bija dzīvs, bet es nedzirdēju bērnus. Viņš nomira otrajā dienā. Es arī varēju pieskarties savam dēlam. Tad, kad viņi nomira, viņi sāka uzbriest, es arvien vairāk sāku iestrēgt. Es vairs nevarēju paelpot," pastāstīja zemestrīcē izdzīvojusī Sigdema.

Viņa tika izglābta un pārvesta uz Stambulas slimnīcu. Bet viņas meita zemestrīces brīdī atradās Antakijas slimnīcā, taču joprojām nav ziņu par meitas likteni.

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz 6. februāri notika spēcīga zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Zemestrīces upuru skaits ir pārsniedzis 40 000. Divas nedēļas vēlāk Turcijā notika vēl viena zemestrīce. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti