«Taliban» ļaus sievietēm mācīties universitātēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Sievietes Afganistānā varēs turpināt mācīties universitātēs, taču klasēs dzimumi būs nošķirti un islāma ģērbšanās stils būs obligāts. Tā paziņojis grupējums “Taliban”. 

“Islāma emirāta politika paredz, ka studentes varēs turpināt savu augstāko izglītību, bet ar hidžābu un saskaņā ar islāma šariata likumiem. Varēs studēt līdz bakalaura vai maģistra grādam, vai pat doktora grādam. Islāma emirāts ir apņēmies jebkurā dzīves jomā pozitīvi vērtēt visu, kas nav pretrunā ar islāmu un nacionālajām vērtībām,” norādīja “Taliban” ieceltās valdības augstākās izglītības ministrs Abdulbaki Hakani.

Netika precizēts, vai jaunie ierobežojumi nozīmēs, ka sievietēm pietiks ar galvas lakatu nēsāšanu, vai tomēr obligāta būs sejas aizsegšana. Gaidāms, ka tiks pārskatītas arī sievietēm pieejamās universitātes mācību programmas, neļaujot sievietēm apgūt visus tos pašus priekšmetus kā vīriešiem.

Ministrs atzīmēja, ka talibi nevēlas atgriezties laikā pirms 20 gadiem, kad spēkā bija stingri noteikumi un ļoti ierobežotas sieviešu tiesības. 

Šis paziņojums seko pēc tam, kad pēdējās dienās “Taliban” ar spēku apspieduši sieviešu protestus, kuros dalībnieces pieprasa vienlīdzīgas tiesības, kā arī pēc paziņojuma, ka sievietēm Afganistānā turpmāk liegts nodarboties ar sportu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti