Strauji samazinās Grenlandes ledāju platība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Dānijai piederošajā Grenlandē strauji samazinās ledāju platība. Zinātnieki brīdina, ka ūdens no tiem var būtiski paaugstināt pasaules okeāna līmeni.

Īpaši satraucošu informāciju pētnieki ieguvuši, izzinot pārmaiņas pasaulē lielākās salas rietumu daļā. Ilulisates ledāja platība katru gadu samazinās par 50 kvadrātkilometriem, un šis process paātrinās.

Zinātnieki informēja, ka ūdens tikai no šī ledus lauka pēdējo 18 gadu laikā paaugstinās okeāna līmeni par vienu milimetru. Starptautiska pētnieku grupa jau augusta sākumā publiskoja citu satraucošu informāciju, ka ledāju un mūžīgā sasaluma, tostarp Grenlandes ledus vairoga kušana var atbrīvot metānu un citas siltumnīcefektu izraisošās gāzes un paātrināt klimata izmaiņas.

Pasaulē var iestāties ilgstošs siltuma periods, kad vidējā gaisa temperatūras palielināsies par četriem līdz pieciem grādiem pēc Celsija skalas un ūdens līmenis jūrās paaugstināsies par 10 līdz 60 metriem.

Pārmaiņas iespējamas pat, ja valstis ievēros ANO klimata vienošanās mērķus siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu samazināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti