Dienas notikumu apskats

Krievija kritizē ASV politiku pret Irānu un Ziemeļkoreju

Dienas notikumu apskats

Šodien noticis uzbrukums e-veselībai

Spānija atjaunos kontroli pār Kataloniju, ja Pudždemons tiks iecelts par vadītāju

Spānijas premjers: Madride saglabās kontroli pār Kataloniju, ja par reģiona līderi ievēlēs Pudždemonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 4 mēnešiem.

Spānija saglabās kontroli pār Katalonijas reģionālo valdību, ja trimdā esošo Karlesu Pudždemonu izraudzīsies par reģiona vadītāju, paziņojis Spānijas premjers Marjano Rahojs. Viņaprāt, cilvēks, kurš bēg no likuma varas, nevar būt reģiona premjers.

Spānijas valdība turpinās Katalonijas tiešo pārvaldi, ja šī reģiona parlamenta deputāti mēģinās no jauna iecelt premjera amatā Karlesu Pudždemonu. Ar tik kategorisku paziņoju Spānijas valdības vadītājs Mariano Rahojs nāca klajā vien divas dienas pirms jaunā sasaukuma Katalonijas parlamenta pirmās sēdes. Tā ir paredzēta trešdien, 17.janvārī.

“Tas ir absurdi, ka kāds var tiekties uz premjera amatu, kamēr atrodas Briselē un bēg no tiesas. Ja Pudždemons centīsies piedalīties vēlēšanās no Briseles, Spānijas valdība apstrīdēs šādu lēmumu, jo nevar pārņemt varu no Briseles. Tad 155.pants paliks spēkā. Nevis tāpēc, ka es tā saku, bet tāpēc, ka tādu lēmumu pieņēmis Senāts.

Šis pants paliek spēkā, kamēr jaunais premjers pārņem varu Katalonijā,” norādīja Rahojs.

Madride turpina atkārtot, ka Pudždemona iecere dot premjera zvērestu ar videokonferences palīdzību ir pretrunā ar likumu.

Kā uzsver Spānijas valdības runasvīrs Injigo Mendezs de Vigo, Katalonijas parlamenta noteikumi paredz, ka deputāts var uzrunāt klātesošos tikai no tribīnes vai no zāles, bet ne caur ekrānu: “Pašreizējie likumi nepieļauj, ka Pudždemons varētu dot zvērestu ar videokonferences palīdzību. Spānijas valdība nekavējoties apstrīdēs jebkuru mēģinājumu to darīt.”

Pudždemons tviterī uz to reaģēja, atgādinot, ka Rahoja vadītā Tautas partija Katalonijas parlamenta vēlēšanās ir saņēmusi tikai četras deputātu vietas. Tādēļ Spānijas premjeram vajadzētu būt demokrātam un cienīt vēlētāju izvēli.

Kā zināms, Pudždemons joprojām atrodas Briselē, jo Spānijā viņam draud arests. Sestdien, 13.janvārī, Beļģijas galvaspilsētā viņu apmeklēja partijas kolēģi, lai apspriestu turpmāko stratēģiju.

Esot Briselē, viens no jaunā parlamenta deputātiem Eduards Pužols solīja, ka jaunā valdības vadītāja ievēlēšana būs pilnīgi likumīga: “Kā vienmēr, mēs darīsim visu pareizi un saskaņā ar noteikumiem. Tādēļ mēs esam pārliecināti, ka mēneša beigās premjers Pudždemons atkal kļūs par visu kataloniešu valdības vadītāju.”

Opozīcijā esošie Katalonijas sociālisti jau ir paziņojuši, ka nepiedalīsies parlamenta sēdē, ja neatkarības aizstāvji mēģinās apstiprināt Pudždemonu ar telekonferences palīdzību. Arī otras Spānijas vienotību atbalstošās partijas “Ciudadanos” līdere Inese Arimadasa vairākkārt šo ieceri ir nodēvējusi par joku.

Nav arī skaidrs, vai neatkarības atbalstītājiem 31.janvārī pietiks balsu jaunās valdības iecelšanai, jo astoņi no šīs kustības deputātiem nevarēs piedalīties balsojumā. Daži kopā ar Pudždemonu atrodas ārzemēs, citi ir cietumā. Tomēr nav izslēgts, ka viņi varēs nodot savu balsi citiem kolēģiem vai nolikt mandātu, lai viņu vietā stātos citi neatkarības kustības politiķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti