Dienas ziņas

Edamame jeb dārzeņu soja Latvijas dārzos?

Dienas ziņas

Kurzemes uzņēmēji diskutē par attīstības iespējām

Jaunieši pret klimata izmaiņām

Simtiem tūkstoši skolēnu daudzviet pasaulē iziet ielās klimata protestos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 8 mēnešiem.

Simtiem tūkstoši skolēnu kārtējo reizi izgāja ielās visā pasaulē, lai pievienotos klimata protestiem, ko iedvesmojusi zviedru skolniece Grēta Tūnberga. Šonedēļ bērni pret vairākām valstīm arī iesniedza sūdzību ANO.

Mēs neapmeklējam stundas, lai sniegtu jums mācību, – tāds ir viens no lozungiem kārtējā skolēnu masu demonstrācijā pret klimata izmaiņām. Protesti notiek daudzviet Eiropā, kā arī Ziemeļamerikā, Dienvidkorejā, Jaunzēlandē un citur.

"Mūsdienu pasaulē ir tik daudz lietu, kas var likt zaudēt cerību. Ir ļoti viegli sajust, ka mūsu planētu iznīcinošie spēki uzvarēs. Taču šādos brīžos, kad mēs stāvam ar tūkstošiem cilvēku šeit un miljoniem visā pasaulē, man atkal rodas cerība," sacīja Jaunzēlandes klimata aktīviste Reivena.

Jauniešu klimata protestus iedvesmojusi zviedru skolniece Grēta Tūnberga. Šonedēļ viņa uzstājās ANO klimata samitā Ņujorkā, pārmetot pasaules līderiem jaunās paaudzes nodošanu un rūpēšanos nevis par nākotni, bet par naudu. Kopā ar 15 citiem jauniešiem Tūnberga arī iesniedza sūdzību ANO pret Franciju, Vāciju, Turciju, Argentīnu un Brazīliju – par rīcības trūkumu klimata jomā, šādi pārkāpjot ANO bērnu tiesību konvenciju.

Tikmēr Francijas prezidents Emanuels Makrons šo soli kritizējis, norādot, ka klimata aktīvistiem būtu jākoncentrējas uz tām valstīm, kas patiešām bloķē klimata izmaiņu apkarošanu, nevis cenšas kaut ko darīt lietas labā. Viņš arī vērsa uzmanību, ka aktīvistu prasītā pilnīgā atteikšanās no akmeņoglēm un ogļūdeņraža ieguves diez vai būtu visefektīvākā pieeja, jo jebkura radikāla nostāja izraisītu pretestību sabiedrībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti