Sākas ANO Klimata konference COP25 Madridē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

ANO klimata pārmaiņu konference COP25 notiks Madridē no 2. līdz 13. decembrim.

Sākas ANO Klimata konference COP25 Madridē
00:00 / 01:21
Lejuplādēt

Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējā konvencija ir starptautiska vienošanās, kurā 196 pasaules valstis plus Eiropas Savienība ir apvienojušās cīņai pret klimata pārmaiņām. Šī konvencija tika parakstīta 1992. gadā un stājās spēkā 1994. gadā.

Jau 25. reizi Konvencijas dalībnieki pulcējas uz īpašu klimata konferenci, lai izvērtētu progresu līdz šim izvirzīto mērķu sasniegšanā, kā arī piedāvātu, izvērtētu un apstiprinātu jaunus instrumentus.

ANO Vides programma brīdina, ka atmosfērā nonākošo kaitīgo gāzu apjoms ir sasniedzis vēsturiski lielākos apmērus. Lai sasniegtu starptautiski izvirzīto mērķi un nepieļautu globālās temperatūras palielināšanos virs 1,5 Celsija grādiem, kaitīgo gāzu apjoms no 2020. līdz 2030. gadam ik gadu būtu jāsamazina vismaz par 7,6%.  

Kā pirms gaidāmās tikšanās norādījusi Apvienoto Nāciju Organizācija, šī ir pēdējā sanāksme pirms 2020. gada, kad daudzām valstīm ir jāiesniedz savi klimata rīcības plāni.

Tāpat šīs tikšanās laikā ir jāpanāk vienošanās par globālās klimata rīcības finansēšanu. ANO arī uzsver, ka pulkstenis tikšķ un pasaule vairs nevar atļauties ziedot vairāk laika, tāpēc ir nepieciešami skaidri, ambiciozi un izlēmīgi soļi par turpmākajām darbībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti