Prāmja katastrofas dēļ atkāpies Dienvidkorejas premjers

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Uzņemoties atbildību par 16. aprīlī notikušajā pasažieru prāmja katastrofā zaudētajām dzīvībām, no amata atkāpies Dienvidkorejas premjers Čungs Hongvons.

Savukārt Dienvidkorejas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji svētdienas rītā veikuši kratīšanu  Valsts jūras satiksmes drošību atbildīgo kontrolieru darbavietās. Telpu pārmeklēšana ir daļa no plašākā izmeklēšanā veiktajām darbībām, lai noskaidrotu pie Dienvidkorejas krastiem nogrimušā prāmja avārijas apstākļus.

Dienvidkorejas mediji ziņo, ka 15 izdzīvojošies apkalpes locekļi tiek nopratināti. Tieši šie jūrnieki bija atbildīgi par kuģa vadīšanu. Katastrofā ir gājuši bojā vai pazuduši bez vēsts vismaz 300 cilvēku, pašlaik no jūras izcelti vairāk nekā 180 upuri. 115 ir pazuduši bez vēsts. Ir izglābti 174 cilvēki, tai skaitā kuģa kapteinis un lielākā daļa apkalpes locekļu. 

Kā vēstīts, kuģis "Sewol", uz kura bija 476 cilvēki, 16. aprīlī nogrima Dienvidkorejas dienvidrietumu piekrastes tuvumā. Lielākā daļa pasažieru bija vidusskolēni, kuri ar prāmi no Inčeonas pilsētas brauca uz kūrortu salu Džedžu.

Kapteinis un vairāki apkalpes locekļi kuģi pameta, neparūpējoties par pasažieru drošību.

Lai gan praktiski visas cerības atrast izdzīvojušos ir zudušas, pasažieru tuvinieki pauž sašutumu un dusmas par glābšanas darbu gaitu. Glābēju darbu apgrūtina spēcīgā straume, sliktā redzamība un peldošās mēbeles un citas kuģa detaļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti