Dienvidkorejā par traģisko prāmja katastrofu kapteinim piespriež mūža ieslodzījumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Dienvidkorejas apelācijas instances tiesa piesprieda pirms gada nogrimušā prāmja “Sewol” kapteinim Lī Čžunsokam mūža ieslodzījumu par traģēdiju, kas prasījusi vairāk nekā 300 cilvēku dzīvību, vēsta raidsabiedrība BBC.

Apelācijas tiesā bija vērsies pats kapteinis, lūdzot samazināt viņam novembrī pirmās instances tiesā piespriesto sodu – 36 gadus cietumā. Savā lūgumā kapteinis uzsvēris savu vecumu – viņam pašlaik ir 70 gadi.  

 Zemākas instances tiesa iepriekš apsūdzībās slepkavībā kapteini bija attaisnojusi un atzinusi viņu par vainīgu noziedzīgā nevērībā un pienākumu nepildīšanā, par ko kapteinim tika piespriests 36 gadu cietumsods. Kvandžu Augstā tiesa šo spriedumu atcēla. 

Jau ziņots, ka  “Sewol” katastrofa prasīja 304 cilvēku dzīvību. 250 no tiem bija vienas skolas skolēni, kas ceļojuši uz dienvidu kūrortsalu. Deviņu upuru mirstīgās atliekas aizvien nav atrastas.

Pakļaujoties vienai no upuru tuvinieku prasībām, Dienvidkorejas prezidente solījusi izcelt prāmi no dzelmes. Tas valstij var izmaksāt 110 miljonus ASV dolāru.

"Sewol" ar 476 pasažieriem un apkalpes locekļiem nogrima Dienvidkorejas dienvidu piekrastes tuvumā. Par iemeslu tiek minēts pārāk ātrs pagrieziena manevrs, kā arī nelikumīga pārbūve un pasažieru skaita pārsniegšana.

Milzīgais upuru skaits skaidrojams ar to, ka avārijas brīdī pasažieriem tika dota pavēle palikt kajītēs. Pēc traģēdijas gadskārtas piemiņas pasākumiem ar izmeklēšanas gaitu neapmierinātie upuru tuvinieki valstī izraisījuši nekārtības. Arī kapteinim piespriesto mūža ieslodzījumu viņi nosauca par pārāk maigu sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti