Polijas parlaments skatīs likumprojektu par abortu ierobežojumu mīkstināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Polijas parlaments trešdien izskatīs likumprojektu, kas paredz atvieglot abortu pieejamību sievietēm. Polijā pašlaik ir spēkā vieni no stingrākajiem abortu ierobežojumiem pasaulē, bet valdošā nacionālkonservatīvā partija „Likums un taisnīgums” līdz šim nav vēlējusies tos mīkstināt. 

Polijas parlaments skatīs likumprojektu par abortu ierobežojumu mīkstināšanu
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Sieviešu tiesību aizstāvju kustība „Likumīgi aborti bez kompromisiem” Polijas Seimā ir iesniegusi likumprojektu, kas atļautu sievietēm veikt abortu līdz 12. grūtniecības nedēļai, nepaskaidrojot savas izvēles iemeslu.

Likumprojektu ar saviem parakstiem atbalstīja vairāk nekā 200 000 Polijas iedzīvotāju.

Pašlaik Polijā sievietes abortu var veikt tikai ar nosacījumu, ka grūtniecība apdraud sievietes dzīvību vai veselību, vai arī, ja tā ir iestājusies izvarošanas rezultātā.

KONTEKSTS:

Polijas Konstitucionālais tribunāls 2020. gadā nolēma, ka aborti, kas veikti pat nopietna augļa defekta vai smagas slimības gadījumos, ir pretrunā ar valsts pamatlikumu.

Tādējādi grūtniecību Polijā drīkst pārtraukt tikai tad, ja ir apdraudēta grūtnieces dzīvība vai veselība, vai arī tad, ja grūtniecība iestājusies "aizliegta akta", piemēram, izvarošanas vai incesta rezultātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti