Polijas jauno valdību un premjeri Kopaču gaida debates par eiro ieviešanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Jaunā Polijas valdības vadītāja Eva Kopača nodevusi zvērestu un līdz ar to oficiāli stājas premjerministres amatā. Viņa nomaina līdzšinējo valdības vadītāju Donaldu Tusku, kurš ir izraudzīs Eiropadomes priekšsēdētaja amatam. Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis aicinājis Kopaču sagatavoties debatēm par valsts pievienošanos eirozonai.

Eva Kopača bijusī Polijas parlamenta deputāte, veselības ministre un vēl pirms ienākšanas politikā - ārste - uzņemas Polijas valdības vadītajās pienākumus laikā, kad viņas priekštecis Donalds Tusks gatavojas turpināt karjeru Eiropas līmenī, kļūstot par Eiropadomes priekšsēdētāju. Kopačas valdības laiks būs īss, tikai gadu līdz nākamajām vēlēšanām, kad sabiedrība izraudzīsies nākamos līderus.

Eva Kopača ir otrā sieviete, kura sēdusies Polijas valdības galvgalī. Pirms viņas vēl deviņdesmito gadu sākumā gadu Leha Valensas prezidentūras laikā šos pienākumus pildīja Hanna Sučocka.

Kopača, pirmdien līdz ar valsts prezidenta Broņislava Komorovska apstiprinājumu viņas turpmākajam darbam, saņēma arī vēlējumu gatavoties neizbēgamajām debatēm par Polijas pievienošanos eirozonai. Polija to ir apņēmusies īstenot līdz ar pievienošanos Eiropas Savienībai vēl 2004.gadā.

Komorovskis atsaucās uz svētdien notikušo volejbola spēli, kurā Polijas komanda, uzvarot Brazīliju, kļuvusi par pasaules čempioni, sakot, ka tā ir laba zīme, un vēlēja tādu pašu komandas darbu jaunajam Kopačas ministru kabinetam.

Jaunajā valdībā būs 16 ministru, no kuriem sešas būs sievietes. Tas ir  lielākais sieviešu skaits Polijas valdībā kopš komunisma sabrukuma.

Taču jaunā ministru kabineta virzienā plūst arī kritika, jo amatā nomainīts viens no Polijas visu laiku spilgtākajiem politiķiem ne tikai vietējā, bet arī visas Eiropas Savienības līmenī – nu jau bijušais ārlietu ministrs Radoslavs Šikorskis. Savos septiņos darba gados Polijas ārlietu ministra postenī Šikorskis kļuva par vienu no visbiežāk citētajiem politiķiem pasaules mediju slejās Ukrainas krīzes sakarā, jo viņš netaupīja vārdus un neskopojās ar kritiku gan pret Krievijas, gan nu jau kritušās, vēl pirms krīzes Ukrainas valdības politiķiem.

Šikorska sekotājs ir līdzšinējais parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Gžegožs Shetina, kuram, kā uzskata analītiķi, pietrūkst iepriekšējā kolēģa harizmas un viņš atbalstīs krietni klusāku Polijas ārpolitikas kursu. Šikorskis savukārt kļuvis par parlamenta spīkeru.

Par jauno Polijas valdību vēl būs balsojums parlamentā, kas gaidāms 1.oktobrī.

Savukār, bijušais Polijas premjerministrs Donalds Tusks savus jaunos pienākumus Eiropadomes priekšsēdētāja amatā sāks decembrī, kad oficiāli darba termiņš būs noslēdzies viņa priekštecim Hermanam van Rompejam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti