Polijā valdošās partijas līderis zemo dzimstību skaidro ar sieviešu alkoholismu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Polijā valdošās partijas "Likums un taisnīgums" līderis Jaroslavs Kačiņskis izpelnījies asu kritiku par saviem izteikumiem, kas zemo dzimstību Polijā un citās Eiropas valstīs skaidro ar pārmērīgu alkohola lietošanu jaunu sieviešu vidū.

"Ja turpināsies šī situācija, kad līdz 25 gadu vecumam jaunas sievietes dzer tikpat daudz cik viņu vecuma vīrieši, tad mums nebūs bērnu," pavēstīja Kačiņskis, tiekoties ar vēlētājiem.

"Lai vīrietis kļūtu par alkoholiķi, viņam ir pārmērīgi jālieto alkohols vidēji 20 gadu. Vienam vairāk, citam mazāk, atkarīgs no indivīda. Bet sievietei pietiek tikai ar diviem gadiem," apgalvo Kačiņskis.

Narkologu pētījumi apliecina, ka bioloģisko atšķirību dēļ alkoholisms sievietes ietekmē straujāk nekā vīriešus, tomēr atšķirība nav tik liela, kā to apgalvo Kačiņskis.

Konservatīvais politiķis atsaucas uz informāciju, ko pagājušā gadsimta 80. gados guvis sarunās ar "labāko alkoholisma ārstēšanas speciālistu Polijā". Šis speciālists teicis, ka viņam izdevies no alkoholisma izārstēt trešdaļu pacientu vīriešu, bet nevienu sievieti.

Dzimstības līmenis Eiropas Savienības valstīs. Bērni vidēji uz vienu sievieti. 2019. gada dati
Dzimstības līmenis Eiropas Savienības valstīs. Bērni vidēji uz vienu sievieti. 2019. gada dati

Polijā dzimstības līmenis ir viens no zemākajiem Eiropā: vidēji ap 1,4 bērniem uz vienu sievieti.

Arī pašam Jaroslavam Kačiņskim nav sievas un bērnu; viņš ir vecpuisis, kurš ilgu laiku dzīvojis vienā mājsaimniecībā ar māti un kaķiem.

Jaroslava dvīņubrālim, Polijas prezidentam Leham Kačiņskim, kurš 2010. gadā gāja bojā aviokatastrofā, ir viena meita.

Polijā valdošās partijas “Likums un taisnīgums” līderis Jaroslavs Kačiņskis ar brāļa meitu Martu
Polijā valdošās partijas “Likums un taisnīgums” līderis Jaroslavs Kačiņskis ar brāļa meitu Martu

Kačiņska izteikumi izraisīja sašutuma vētru Polijas sieviešu vidū. Kreiso spēku politiķi nolēmuši vērsties parlamenta Ētikas komisijā, lai lemtu par Kačiņska sodīšanu.

Polijas opozīcija norāda, ka tieši valdošā partija "Likums un taisnīgums" savulaik pārtrauca valsts atbalstu mākslīgās apaugļošanas programmām. Tāpat valdība izformējusi aģentūru, kuras uzdevums bija cīnīties ar alkoholismu.

"Polijas sievietes nelaiž pasaulē bērnus, jo nejūtas drošas un viņām trūkst finansiālās stabilitātes," norāda kreiso spēku Sejma deputāte Joanna Šeiringa-Vīlgusa.

Viņa skaidro, ka katra piektā Polijas strādājošā sieviete saņem tikai minimālo algu.

Feministes arīdzan norāda, ka abortu aizlieguma dēļ daudzas sievietes baidās palikt stāvoklī, jo iespējamo medicīnisko problēmu gadījumā būtu ļoti sarežģīti saņemt atļauju veikt abortu.

""Likuma un taisnīguma" valdība ir pret ģimeni un pret sievietēm," apgalvo Šeiringa-Vīlgusa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti