Panorāma

Būs lielāks ES atbalsts mazajiem lauksaimniekiem

Panorāma

Zināšanu pārbaudes vēsture Latvijā

KPV LV tiekas ar vēlētājiem Lielbritānijā

Partijas «KPV LV» līderi Londonā tiekas ar diasporas latviešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Arī 13. Saeimas vēlēšanās partijas īpaši plāno uzrunāt vēlētājus, kuri neatrodas Latvijā, taču balsos par nākamā parlamenta sastāvu. Tikšanās ar diasporu plāno visas pašreiz valdības koalīcijā esošās partijas un arī opozicionāri. Šonedēļ jau stāstījām, kā septiņu partiju pārstāvjus Briselē iztaujāja turienes latvieši, bet vakar vakarā Londonā notika partijas "KPV LV" līderu tikšanās ar vēlētājiem.

KPV LV valdes locekļi Artuss Kaimiņš un Linda Liepiņa, kā arī premjera amata kandidāts Aldis Gobzems interesentus uz tikšanos aicināja "Daugavas vanagu" fonda namā Londonā.  Partijai Lielbritānijā ir vairākas reģionālās nodaļas, un iepriekšējās Saeimas vēlēšanās Kaimiņš, kas startēja, no Latvijas Reģionu apvienības saraksta, tieši Apvienotajā Karalistē saņēma visvairāk plusu – tas viņam ļāva no 35. vietas sarakstā uzlēkt līdz pirmajai. Lielbritānijā ir lielākā latviešu diaspora pasaulē un, kā pierādīja pagājušās vēlēšanas, arī aktīvākie vēlētāji ārpus Latvijas.

Lai dzirdētu partijas piedāvājumu gaidāmajām vēlēšanām, uz tikšanos Londonā bija ieradušies apmēram 50 cilvēki. Jau pašā pasākuma sākumā viesi paziņoja, ka netiks solītas lielākas pensijas un pabalsti, bet gan pamatlietas, kas jāizdara.

Galvenā sarunas tēma bija situācija Latvijā, nevis diaspora, tādēļ KPV LV premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam vēlāk tika jautāts, kā viņš raugās uz reemigrantu pensiju aplikšanu ar nodokli.

"Konkrētajā gadījumā ir jābūt elastīgai pieejai, un cilvēkiem ar nelieliem ienākumiem, tajā skaitā, kā mēs to zinām, pensionāriem nav jāmaksā tādi nodokļi, kādi viņiem ir šobrīd. Tas tiešām būtu populistiski nosaukt konkrētu nodokļa likmi tagad, jo jūsu jautājums arī prasa konkrētu sagatavošanos, un uz to nav iespējams atbildēt vienas sekundes laikā,'' taisnojās Gobzems.

KPV LV pārstāve Linda Liepiņa: "Es jūtos slikti. Jo tā dzīve, kurai vajadzēja būt Latvijā, tā dzīve ir šeit Anglijā. Šeit sievas kā liepas dzied koros, dipina mazi bērni, teātra izrādīte, dzīve kūsā. Latvijas kultūras namos dzīvība nekūsā."

Partijas reklāmas lapā uzskaitītie partijas 13 darāmie darbi tika vērtēti pozitīvi, taču daļa nebija sajūsmā par Kaimiņa agresīvo runas stilu, savukārt citiem tas patika - kāds viņu pat  salīdzināja ar Trampu.

"Aktierim ir spēks, Artuss prot uzstāties, es domāju, ka viņš ar savu emocionālo pārliecību kā tādu var kaut ko mainīt... tā ir laba lieta!," sacīja celtnieks Andis Vītiņš.

Edvīns Brinkmanis, DVF Londonas nodaļas valdes loceklis: "Mēs esam pieraduši, - ja paskatās uz Anglijas parlamentu, tur vēl trakāk iet debatēs.  Tur visvisādiem vārdiem iet vaļā, tā ka mēs esam pie tā pieraduši. Tā ka tāda cilvēciska saruna..."

Savu viedokli pauda Londonas latviešu skolas skolotājs Dāvis Viļums: "Mēs gribam redzēt dažādus viedokļus. Šī konkrētā programma likās interesanta, pasniegšanas veids ne visus uzrunāja, dažus uzrunāja, dažus nē, bet kopumā šī programma ir novērtējama pozitīvi, es aiziešu no šī pasākuma ar daudz pozitīvāku domu, nekā bija, kad atnācu."

Administratore Santa Viļuma bija dalītās jūtās: "Man pasniegšanas veids nepatika, bet programma izskatās daudzsološa un laba, līdz ar to es īsti nezinu. Jo man ļoti patīk tā doma, ka viņi grib mainīt sistēmu."

Daudziem šķita, ka diaspora netiek pienācīgi novērtēta, tā domā arī sociālā darbiniece Inga Gedže:

"Nevajag domāt, ka mēs nesekojam līdzi šeit [Latvijā] notiekošajam! Man šodien palika tāda sajūta, jo nepārtraukti tika atgādināts, mēs taču esam Anglijā pie Anglijas latviešiem, nevis pie Latvijas latviešiem, kas seko visam līdz. Mēs ļoti labi sekojam līdzi, un mēs vērojam ar ļoti modru aci, kas notiek Latvijā, un mums ir daudz savu secinājumu. Un iespējams, mēs ļoti aktīvi sāksim iesaistīties."

Šodien un rīt šādas tikšanās notiks arī Pīterboro, Straumēnos un Liverpūlē.

KONTEKSTS:

Latvijā šodien oficiāli sācies 120 dienu ilgais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms rudenī paredzētajām 13. Saeimas vēlēšanām. Tas paredz, ka stājas spēkā arī dažādi aģitācijas ierobežojumi partijām un politiķiem, kā arī KNAB sāks rūpīgi uzskaitīt politisko reklāmu tēriņus. Tāpēc virkne partiju jau aktīvi izmantoja laiku līdz šodienai, lai atgādinātu par sevi potenciālajiem vēlētājiem – izdodot īpašas avīzes, reklāmas bukletus, pērkot raidlaiku radio un televīzijā, jo šos tēriņus vēl neuzskaita. Tagad tai partijai, kas iesniegs deputātu kandidātu sarakstus visos piecos vēlēšanu apgabalos, reklāmu limits ir 530 tūkstoši eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti