Pusdiena

Beļģijā atkal aiztur teroristus

Pusdiena

Pusdiena 29.12.2015

Krievijas Izmeklēšanas komiteja nosaukusi Ņemocova slepkavības pasūtītāju un organizētāju

Par Ņemcova slepkavības pasūtīšanu un organizēšanu apsūdz bijušo čečenu bataljona virsnieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavības pasūtītājs un organizētājs ir Ruslans Muhudinovs, kurš ir dienējis Čečenijas bataljonā „Sever” un pašlaik izsludināts starptautiskā meklēšanā.

Ņemcova ģimenes advokāts gan šaubās, ka Muhudinovs ir pasūtītājs. Viņaprāt, apsūdzot Muhudinovu, izmeklētāji cenšas pasargāt Čečenijas līderim Ramzanam Kadirovam pietuvināto cilvēku loku.

Muhudinovs ir dienējis Kadirova pakļautībā esošajā bataljonā „Sever” kā virsnieks un meklēšanā tika izsludināts novembrī. Krievijas Izmeklēšanas komiteja Muhudinovu nosaukusi par februārī notikušās opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības pasūtītāju un organizētāju. Izmeklētāji paziņojuši, ka Muhudinova līdzdalību apstiprina liecinieku sniegtās liecības. Krievijas Izmeklēšanas komiteja neizslēdz, ka ir citi pagaidām neidentificēti pasūtītāji.

Muhudinovu Krievijas varasiestādes izsludināja starptautiskā meklēšanā novembrī, bet pirms divām nedēļām viņa lietas materiālus nodeva arī "Interpolam". Iekšlietu ministrijā uzskata, ka Muhudinovs varētu būt pametis Krieviju, izmantojot viltotus dokumentus, un atrodas Apvienotajos Arābu Emirātos. Interneta portāls „Rosbalt”, atsaucoties uz saviem avotiem, gan ziņojis, ka Muhudinovs slēpjas Čečenijā.

Savukārt pārējiem par Ņemocva slepkavību apsūdzētājiem un aizturētajiem gatavojas izvirzīt galīgās apsūdzības. Varasiestādes arestējušās piecus čečenus. Starp tiem Zaurs Dadajevs. Izmeklētāji uzskata, ka viņš ir tiešais slepkavības izpildītājs. Arī Dadajevs dienēja Čečenijas Iekšlietu ministrijas bataljonā „Sever”.

Iepriekš izmeklētāji teikuši, ka Muhudinova vainu Ņemcova slepkavības organizācijā apstiprina Dadajeva un cita apsūdzētā - Anzora Gubaševa - sniegtās liecības. Viņi no savām liecībām gan vēlāk attiekušies, norāda Krievijas ziņu aģentūra „RIA Novosti”.

Šaubas par Izmeklēšanas komitejas versiju par to, ka slepkavības pasūtītājs ir Muhudinovs, jau paudis Ņemcova ģimenes advokāts Vadims Prohorovs. Viņš paziņojis, ka Muhudinovs varētu būt bijis „zemas pakāpes organizētājs. Bet pasūtītāji [ir] augstu stāvošas personas”. Ņemcova ģimenes advokāts uzskata, ka izmeklētāji Muhudinovu nosaukuši par slepkavības pasūtītāju, lai „novirzītu triecienu no [Čečenijas līdera Ramzana] Kadirova tuvāko cilvēku loka.”

Advokāts arī piebilst, ka turklāt „Muhudinovs pagaidām nav ne notverts, ne nopratināts, viņa atrašanās vieta nav zināma, tādēļ nevar runāt, ka viņš ir pasūtītājs”.

Jau ziņots, ka ievērojamais Krievijas opozicionārs, 55 gadus vecais Ņemcovs, kurš aktīvi kritizēja prezidentu Vladimiru Puitnu, tika nogalināts šogad februārī. Slepkavība pastrādāta uz tilta Kremļa tuvumā. Ņemcovs bija aktīvs pašlaik Krievijā valdošās politiskās elites kritiķis un viens no liberāli un demokrātiski noskaņotās Krievijas opozīcijas politiskās vides veidotājiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti