Panāk vienošanos par SAS pilotu streika izbeigšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Aviokompānija SAS panākusi vienošanos ar arodbiedrību pārstāvjiem par pilotu streika izbeigšanu. Jaunais kolektīvais darba līgums būs spēkā trīs gadus un nodrošinās lielākas materiālās un sociālās garantijas darbiniekiem.

“Ar lielu patiku varu paziņot mūsu klientiem un darbiniekiem, ka konflikts ir beidzies. Šovakar mēs parakstījām jaunu vienošanos ar četrām pilotu arodbiedrībām. Tā būs spēkā trīs gadus un nodrošinās Zviedrijas konkurētspēju algu pieauguma jautājumā. Tā ļaus īstenot elastīgāku nodarbinātības politiku, un piloti varēs lidot gan garās, gan īsās distancēs. Ar prieku varu paziņot, ka līgums dod pilotiem iespēju labāk plānot savu dzīvi un izvēlēties brīvdienas," pauda SAS ģenerāldirektors Rikards Gustavsons.

Zviedrijas Aviolīniju pilotu asociācija jau iepriekš informēja, ka šajā gadā pilotu algas palielinās par 3,5%, bet nākamajā un aiznākamajā gadā attiecīgi par 3% un 4%. Tas palīdzēs novērst darba apstākļu pasliktināšanos, neprognozējamus darba grafikus un nedrošību par nākotni. Šie bija galvenie pilotu streika iemesli, kura laikā tika atcelti vairāk nekā četri tūkstoši avioreisu un radītas neērtības  vairāk nekā 380 tūkstošiem  pasažieru. Savukārt SAS vadība ziņo, ka kompānijas  ierastais darbs tiks atjaunots apmēram diennakts laikā, jo  esot daudzas lidmašīnas un apkalpes, kas patlaban neatrodas iepriekš plānotajos galamērķos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti