Pabriks: Turcija vazāta aiz deguna no ES puses

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Attiecībās ar Eiropas Savienību (ES) Turcija ir vazāta aiz deguna, turklāt pēdējos gados bēgļu pieplūduma problēmu risināšanā šī valsts nav saņēmusi atbalstu, intervijā Latvijas Radio sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (“Vienotība”).

Pabriks kritizēja Vācijas lēmumu atzīt genocīdu pret armēņiem: “Mēs varam dažādi vērtēt to jautājumu pēc būtības to, kas notika 1915.gadā. Be,t ņemot vērā, ka Vācija ir lūdzošā stāvoklī attiecībā uz Ankaru, nez vai šīs lēmums bija īstajā laikā.”

Savukārt gadījumā, ja Turcija nedabūs bezvīzu režīmu ar ES, var tikt apdraudēta vienošanās par bēgļu plūsmas mazināšanu.

“Turcija zināmā mērā ir vazāta aiz deguna no ES puses,” sacīja Pabriks. Viņš norāda, ka 2005. – 2006.gadā Eiropā vairāki politiķi publiski paziņoja, ka “Turcijai nespīd līdzdalība Eiropas Savienībā”, kas šajā valstī nostiprināja antieiropeisko domāšanu.

“Turcija ir liela valsts, ekonomiski spēcīga, lepna valsts. Līdz ar to, ja Turcijai šeit nav pietiekami labs piedāvājums, tā var atļauties pateikt “nē”," saka Pabriks.

Bēgļu krīzi Turcija varētu arī izmantot, lai izdarītu politisko spiedienu, atzīst EP deputāts, tajā pašā laikā norādot – pēdējos gados Turcijai neviens nepalīdzēja tikt galā ar 2,5 miljoniem bēgļu.

“Nedomāju, ka mēs kā Eiropas kontinents esam morāli labā situācijā, ka varam no šīm valstīm kaut ko pieprasīt.”

Vēstīts, ka Eiropas Komisija solīja Turcijai bezvīzu režīma ieviešanu, ja tā izpildīs visus solījumus, kas doti līguma ar savienību ietvaros. Turcijai vēl jāizpilda pieci no 72 nosacījumiem. Daži no tiem Turcijas valdībai šķiet nepieņemami. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti