Pēcpusdiena

Dīzeļvilcienu atjaunošanas projekts atkal aizkavējas

Pēcpusdiena

Sapratnes memorands par kopbraukšanas pakalpojumu attīstību

Turcijas lidostā nograndis sprādziens. Vai gaidāmi jauni drošības pasākumi?

EP deputāti: Eiropa cīņā ar terorismu ir nedaudz atpalikusi; var smelties pieredzi no Izraēlas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Vislabākā pieredze cīņā ar terorismu ir Izraēlai, bet Eiropa drošības garantēšanas ziņā ir nedaudz atpalikusi. Tādēļ tai būtu vērts drošības jautājumos smelties pieredzi valstīs, kas ilgstoši bijušas apdraudētas, šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāti no Latvijas Roberts Zīle (Nacionālā apvienība) un Artis Pabriks ("Vienotība").

Jautāts, cik drošas pēc terorakta Stambulas lidostā ir Eiropas lidostas un kā tur varētu uzlabot drošību, EP deputāts Zīle norādīja, ka vislabākā pieredze drošības jautājumos ir Izraēlā. "Šī sistēma būtu jāskatās Eiropas lidostās," teica Zīle, norādot, ka Izraēlas drošības iestāžu darbinieki ir apguvuši speciālas iemaņas un zināšanas, lai atpazītu potenciālos teroristus un viņu mērķus.

Zīle piebilda, ka, viņaprāt, Eiropa drošības garantēšanā ir nedaudz atpalikusi. "Ne no visām valstīm, bet dažās varēja būt labāk," teica EP deputāts.

Arī EP deputāts Pabriks pauda viedokli, ka Eiropas Savienībai noteikti būtu jāskatās, kā uzlabot drošību publiskās vietās. "Piekrītu, ka jāskatās uz tām valstīm, kur tie draudi ir bijuši ilgstoši," sacīja politiķis. Viņaprāt, Izraēlas pieredze daudzos gadījumos var būt noderīga – ne tikai drošības un aizsardzības jautājumos.

Pabriks nedomā, ka Turcija pašlaik ir nedrošāka par, piemēram, Briseli, kur šā gada martā sprādzienos gāja bojā vairāk nekā 30 cilvēki. Teroristu mērķis ir ne tikai radīt cilvēkresursu zaudējumus un iebiedēt, bet arī uz laiku paralizēt satiksmi un kustību. Tāpēc teroristi par savu mērķi vairāk izvēlas, piemēram, lidostas, kur ietekme ir lielāka, nekā sprādzienus, piemēram, lielveikalā vai tirgus laukumā.

Pēc Pabrika teiktā, cīņā pret terorismu dažādu valstu izlūkdienestiem  būtu jāapmainās ar svarīgu informāciju. "Šie drošības pārrāvumi turpinās būt un ar mainīgām tendencēm, izvēloties jūtīgākās vietas,” teica Pabriks, norādot, ka pašreiz tās ir lidostas, bet netiek izslēgts, ka nākotnē tiks izvēlētas citas publiskas vietas.

Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” norādīja, ka šobrīd nav pamata ieviest papildu  drošības pasākumus starptautiskajā lidostā „Rīga”. Gorodcovs piebilda, ka drošības garantēšanā aģentūrai ir cieša sadarbība ar Drošības policiju.

Jau vēstīts, ka otrdien, 28.jūnijā, teroraktos Stambulas Ataturka lidostā dzīvību zaudēja 41 cilvēks, bet ievainojumus guvuši 239 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti