Nelsonam Mandelam - 95

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

18. jūlijā savu 95 gadu dzimšanas dienu svin bijušais Dienvidāfrikas prezidents un Nobela miera prēmijas laureāts Nelsons Mandela. Savas dzīve slaikā viņš izpelnījies atzinību visā pasaulē, cīnoties pret aparteīdu un aizstāvot melnādaino tiesības Dienvidāfrikā un arī citur pasaulē.

2010. gadā Apvienoto nāciju Organizācija 18. jūliju pasludināja par Nelsona Mandelas dienu, aicinot cilvēkus visā pasaulē vismaz vienu stundu veltīt labiem darbiem. Brīvprātīgie visā pasaulē šodien rīkos 67 minūtes garus svinīgus pasākumus par godu 67 Mandelas aktīvās darbības gadiem. Mandelas dzimtenē Dienvidāfrikas Republikā visās skolās diena sāksies ar dzimšanas dienas apsveikuma dziesmu, labdarības pasākumu laikā tiks krāsotas gan skolu ēkas, gan izdalīti apģērbi bezpajumtniekiem, kā arī īstenotas dažādas citas aktivitātes.

Nelsons Mandela joprojām tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem cilvēktiesību aktīvistiem un sabiedrības samierinātājiem. Svinīgi pasākumi par godu viņa dzimšanas dienai notiks visā pasaulē, taču svinības aizēno ziņas par paša jubilāra slikto veselības stāvokli.

Pats jubilārs jau sešas nedēļas atrodas slimnīcā un smagas plaušu infekcijas dēļ ir pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas aparātiem. Jaunākā informācija liecina, ka Nelsona Mandelas stāvoklis brīžiem uzlabojas. Bet tikmēr svinības ir aizēnojuši Mandelas radinieku strīdi par ģimenes, tostarp paša Nelsona Mandelas, iespējamām kapavietām. Šajā strīdā iejaucies arī slavenais arhibīskaps Desmonds Tutu, aicinot radiniekus neaptraipīt Mandelas labo vārdu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti