NATO dalībvalstis atbalstījušas Sīrijai veiktos uzlidojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Visas NATO dalībvalstis ir atbalstījušas ASV, Francijas un Lielbritānijas veiktās militārās operācijas Sīrijā, pēc NATO valstu vēstnieku tikšanās ārkārtas sanāksmē alianses mītnē Briselē paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

"Nebija citas praktiskas iespējas, kā izmantot spēku," viņš teica.

NATO nosoda barbarisko ķīmisko ieroču lietošanu, kas ir pretrunā ar jebkurām starptautiskajām normām un ir drauds starptautiskajam mieram un drošībai. Stoltenbergs mudina Sīrijas režīma atbalstītājus, īpaši Krieviju, pildīt solījumu un panākt, ka Sīrija iesaistās ANO miera sarunās.

"Trīs NATO dalībvalstis informēja pārējās alianses dalībnieces, sniedzot ļoti daudz informācijas. Mums nav nekāda iemesla apšaubīt mūsu sabiedroto - Francijas, Lielbritānijas un ASV - ziņas un atklāto par ķīmisko uzbrukumu," stāstīja NATO ģenerālsekretārs.

Viņš piebilda, ka ķīmiskie ieroči tikuši pielietoti reģionā, kur Bašara al Asada režīms ar Krievijas un Irānas atbalstu cīnās pret opozīcijas spēkiem. Asada režīms ķīmiskos ieročus ir pielietojis jau iepriekš, un to ir apstiprinājuši ļoti daudzi avoti. Šo informāciju ir apstiprinājusi arī Pasaules Veselības organizācija.

"Tas viss veido kopainu, kas ir pietiekama, lai mēs varētu atbalstīt mūsu trīs NATO dalībvalstu aizvadītajā naktī īstenotās operācijas," noslēdza Stoltenbergs.

KONTEKSTS:

Amerikas Savienotās Valstis, Francija un Lielbritānija agrā sestdienas, 14.aprīļa, rītā veikušas uzlidojumus vairākām ar ķīmiskajiem ieročiem saistītām vietām - zinātniskās izpētes centram ķīmisko ieroču ražošanai, kā arī ieroču glabātavām un komandpostenim.

Gaisa triecieni ir atbilde ķīmiskajam uzbrukumam, kas 6.aprīlī notika Sīrijas pilsētā Dumā un nogalināja 40 cilvēkus. Tas tiek uzskatīts par ķīmisko uzbrukumu, jo, pēc Pasaules Veselības organizācijas paziņotā, vairāk nekā 500 cilvēkiem konstatēti simptomi, kādi raksturīgi pēc saindēšanās ar ķīmiskām vielām.

ASV, Francijas un Lielbritānijas mērķis ir atturēt Sīriju no ķīmisko ieroču izmantošanas.

Latvijas Ārlietu ministrija norāda, ka raķešu triecieni Sīrijas militārai infrastruktūrai ir atbilstoša rīcība, lai nepieļautu turpmāku ķīmisko ieroču izmantošanu pret Sīrijas civiliedzīvotājiem, kā arī izsaka nožēlu, ka Krievija izmantoja veto tiesības ANO Drošības padomē, apturot rezolūcijas projektu par jauna neatkarīga izmeklēšanas mehānisma par ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā izveidi.

Krievija jau paziņojusi, ka uzbrukums nepaliks bez atbildes. Tā aizstāv savu sabiedroto Sīriju, norādot, ka runāt par ķīmisko uzbrukumu Dumā nav pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti