Merkele: NATO ir arī ASV interesēs; Lavrovs aicina uz jaunu pasaules kārtību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

NATO alianse ir ne tikai Eiropas, bet arī ASV interesēs, sestdien, 18.februārī, Minhenes drošības konferencē norādīja Vācijas kanclere Angela Merkele.

Gan viņa, gan ASV viceprezidents Maiks Penss minēja arī attiecības ar Krieviju.

Abi norādīja, ka ka ieņems stingru nostāju, bet vienlaikus meklēs kopsaucējus, kur tas iespējams.

Penss paziņoja, ka „ASV turpinās saukt Krieviju pie atbildības,” vienlaikus meklējot „kopīgus risinājumus”, kuru atrašanai tic prezidents Tramps. Viņš arī norādīja, ka ASV pieprasīs Krievijai ievērot Minskas vienošanās par konflikta noregulējumu Ukrainas austrumos. Jau vēstīts, ka savā runā viņš NATO dalībvalstis aicināja izpildīt savu apņemšanos un 2% no IKP veltīt aizsardzībai.

Līdzīgu nostāju pauda arī Merkele. Viņa teica, ka, lai risinātu tādas problēmas kā radikālo islāmistu teroristu radītie draudi, starptautiskajai sabiedrībai ir jāsadarbojas, tostarp ar Maskavu.

„Bet Krievija ir arī ES kaimiņš. Krievija ir pie mūsu ārējām robežām.

Es neatkāpšos no centieniem uzlabot attiecības ar Krieviju par spīti tam, ka mums ir atšķirīgi viedokļi par daudziem jautājumiem," sacīja Merkele.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs vēlāk uzrunā Minhenē Maskavai veltītos pārmetumus noraidīja, par sliktajām attiecībām vainoja Rietumvalstis, un aicināja uz sadarbību. „Mūsu attieksmes pret Eiropu pamatā ir kaimiņattiecības un abpusējs izdevīgums. Mēs to vēlamies redzēt spēcīgu un starptautiskajās attiecībās pastāvīgu, tādu, kas uzmanīgi attiecas pret mūsu kopīgo pagātni un nākotni. Nevar priecēt tas, ka ES sevī nevar atrast spēku atteikties no politikas, kad dalībvalstu pragmatiskās intereses tiek upurētas rusofobiskām spekulācijām balstoties uz solidaritātes principa," pauda Lavrovs.

"Kādas attiecības mēs vēlamies ar ASV? Pragmatiskas attiecības ar savstarpēju cieņu un mūsu atbildības par globālo stabilitāti apzināšanos. Mūsu kopīgās interesēs ir Krievijas un Amerikas konstruktīvu attiecību veidošana," norādīja Lavrovs.

Tāpat Krievijas ārlietu ministrs par spriedzes pieaugumu Eiropā vainoja NATO paplašināšanu, bet pašu aliansi nodēvēja par Aukstā kara reliktu.

Lavrovs piebilda, ka cer uz, viņa vārdiem „demokrātisku pasaules kārtību - "pēcrietumu" pasaules kārtību -kurā katru valsti definē tās suverenitāte.”

Vēstīts, ka Lavrovs arī norādījis, ka Krievija neatteiksies no sankcijām pret ES, kamēr tā nemainīs savu attieksmi pret Minskas vienošanos, kas ir neizpildīta nevis Krievijas, bet citu pušu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti