Panorāma

Migranti no robežas turpina atgriezties Irākā

Panorāma

Vecāku mājas brīvprātīgā - Anita Krastiņa

Lietuva nezaudē modrību pie Baltkrievijas robežas

Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju vēl 45 migrantus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Lietuvas robežsargi aizvadītajā diennaktī piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju 45 migrantus, kuri nelikumīgi mēģinājuši iekļūt valstī. Kaut plūsma salīdzinoši vairs nav tik liela, Viļņa saglabā modrību un norāda, ka situācija var mainīties vienā mirklī. Lietuva arī neizslēdz robežkontroles punktu slēgšanu pie Baltkrievijas robežas, lai nepieļautu cilvēku kontrabandu. 

Lietuvā turpina stingri uzraudzīt savu robežu ar Baltkrieviju. Piesaistīta arī armija, uz pierobežu tiek nosūtīti karavīri, lai sniegtu atbalstu robežsardzei. Pirms pāris nedēļām vēl bija vērojami pastiprināti migrantu mēģinājumi iekļūt valstī, tagad situācija mierīgāka, tomēr praktiski ik dienu joprojām vairāki desmiti cilvēki mēģina nelikumīgi iekļūt Lietuvā no Baltkrievijas. 

“Plūsmas nav īpaši lielas, bet šobrīd notiek mēģinājumi pārkāpt robežu nelielās grupās. Grupas tiek izdalītas, un tās cenšas šķērsot valsts robežu dažādos punktos, tāpēc mums ir jābūt gataviem atvairīt migrantu ienākšanu dažādās vietās," norāda Lietuvas robežsardzes vienības komandieris Virgīlijs Raugale.

Šī ir vieta, kur saskaras trīs valstu robežas – Lietuvas, Baltkrievijas un Polijas. Šajā punktā karavīru postenis arī Polijas robežas pusē, tepat pāri upītei no lietuviešu posteņa. Baltkrievijas pusē redzamas lietas, ko aiz sevis atstājuši migranti.

Šo vietu vakar apmeklēja Lietuvas iekšlietu ministre, brīdinot, ka varētu slēgt robežkontroles punktus ar Baltkrieviju. Pirms pāris dienām Lietuvas robežsargi Medininku robežkontroles punktā no Baltkrievijas braukušas kravas automašīnas piekabē ar kūdras kravu atrada četrus migrantus no Irākas.

“Ir mēģinājumi Lietuvā iekļūt kravas automašīnās, tāpēc nolemts pastiprināt transportlīdzekļu pārbaudes. Ja mēs redzēsim, ka šī tendence pieaugs, mēs noteikti ļoti nopietni apsvērsim robežkontroles punktu slēgšanu,” saka Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite.

Atslābt nevar un krīze nav beigusies, teica Lietuvas iekšlietu ministre. Viņa lēsa, ka Baltkrievijā joprojām ir septiņi līdz 15 tūkstoši migrantu, bet līdz diviem tūkstošiem tieši aiz Lietuvas un Polijas robežas, un Situācija atkal var mainīties kuru katru brīdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti