Dienas ziņas

"Sudraba bulta 2022" – agresīvākās mācības pēdējo gadu laikā

Dienas ziņas

Vēlētāji aktīvi piedalās iepriekšējā balsošanā

Vēlēšanām gatavojas arī ārvalstīs

Lielbritānijā vēlēšanu iecirknī varēs arī apskatīt latviešu mākslinieku izstādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pagājušajās Saeimas vēlēšanās Lielbritānijā bija rekordliels skaits vēlēšanu iecirkņu – 19, šogad būs deviņi. Lielāko daļu no tiem organizē brīvprātīgie, arī Svansijā, Velsā, kur vēlēšanu iecirkņa nekad nav bijis. Lai balsošana būtu interesantāka, iecirkņa organizatori atklājuši latviešu mākslas darbu izstādi.

Svansijas vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Ella Oša stāstīja, ka tiks izvietotas informatīvas zīmes, norādot, kur jādodas uz vēlēšanu iecirkni. Tāpat tas iekārtots tā, lai būtu ērti piekļūt ar savu auto vai sabiedrisko transportu.

Iecirknis sestdien strādās no plkst.7 līdz 20. Ienākot pa durvīm teātra foajē ierīkotajā vēlēšanu iecirknī, varēs droši sasveicināties latviski.

"Mēs esam trīs komisijas locekļi. Mēs sagaidīsim, mums būs kafija no rīta. Pa dienu mēs domājam uzvārīt zupu, jo mums te ir virtuve. Mums ir arī tualetes.

Tie, kas brauks lielāku gabalu pie mums, tad varēs te pie mums tā nedaudz atpūsties, papļāpāt, novēlēt," stāstīja Oša.

Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja ir profesionāla māksliniece. Tieši viņai radās ideja par izstādi, kas arī kopīgiem spēkiem tika realizēta.

"Uztaisīt izstādi kopā ar vēlēšanu iecirkņa atklāšanu, lai varētu izveidot tādu kā kopienas sajūtu. Nevis tikai oficiāli jūs atnākat šeit novēlēt, bet aicinām nākt novēlēt un iepazīties," stāstīja vēlēšanu komisijas locekle Gita Kalniņa.

Diemžēl 1. oktobrī visā Lielbritānijā notiks dzelzceļa darbinieku streiki, tādēļ balsotājiem laikus jāplāno nokļūšana izvēlētajos vēlēšanu iecirkņos.

Latviešu izglītības fonda Lielbritānijā valdes locekle Inese Auziņa-Smita uzsvēra: "Visiem jāiet vēlēt obligāti! Citādi mēs paši esam vainīgi, un nav ko sūdzēties pēc tam, ka nav tā, kā vajag."

Viņa pauda cerību, ka cilvēki dosies vēlēt, jo ir atbalstījuši to, ka Lielbritānijā ir tik daudz vēlēšanu iecirkņu.

Ārzemēs balsot var jebkurā vēlēšanu iecirknī, tādēļ mākslas mīļotāji sestdien var droši doties uz Svansiju. Tikai jāatceras, ka līdzi jāpaņem pase vai eID karte. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti