Liebritānija nāk klajā ar priekšlikumu par muitas pārbaudēm Ziemeļīrijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lielbritānija ir nākusi klajā ar priekšlikumu par pakāpenisku preču kustības kontroles ieviešanu starp Lielbritāniju un Ziemeļīriju. Muitas kontrole ir nepieciešama, jo preces, kas ienāk Ziemeļīrijā no pārējās Apvienotās Karalistes teritorijas, var tālāk nokļūt Eiropas Savienībā.

Tomēr politiķi Londonā līdz šim nesteidzas ar jaunas sistēmas ieviešanu. Daļēji tas tiek pamatots ar to, ka pārāk strauja rīcība var izjaukt Ziemeļīrijas miera procesu. Eiropas Savienības amatpersonas uzskata, ka šādas pārbaudes ir ārkārtīgi svarīgas un Londonas kavēšanās ir nepieņemama.

Lielbritānijas Brexit ministrs Deivids Frosts nesen publiski paziņoja, ka Eiropas Savienība pārāk strikti interpretē izstāšanās vienošanās tekstu, un mudināja Briseli rast jaunu pieeju. Tomēr Eiropas Komisija atgādina, ka Lielbritānijas amatpersonas labi apzinājās, kas ir ietverts viņu parakstītajā izstāšanās līgumā.

KONTEKSTS:

Jaungada naktī Lielbritānija pameta Eiropas muitas savienību un vienoto tirgu. Lai gan juridiski Lielbritānija ES bloku pameta jau 2020. gada 31. janvārī, līdz šim gadam faktiski nekas daudz nebija mainījies, jo turpinājās pēcbreksita pārejas periods. Tā laikā starp Londonu un Briseli norisinājās smagas sarunas par jaunu brīvās tirdzniecības līgumu, kuru pašā Ziemassvētku priekšvakarā beidzot izdevās noslēgt un 30. decembrī arī abām pusēm parakstīt. 

Dodoties uz Lielbritāniju, ES pilsoņiem tagad jārēķinās ar papildu nosacījumiem. Piemēram, bloka pilsoņiem vairs nebūs automātisku tiesību ilgstoši uzturēties un strādāt Lielbritānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti