Latvijas Radio «Tēta projekts» nominēts prestižai Eiropas mediju balvai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas Radio Ziņu dienesta "Tēta projekts" konkursa "Prix Europa 2018" kategorijā “Radio dokumentālais stāsts” 2018.gada oktobrī sacentīsies ar 28 citiem darbiem no 20 Eiropas valstīm. "Tēta projekts" ir dokumentāls radio stāsts par to, ko nozīmē atgriezties un ko tas cilvēkiem nodara. Pēc vairāk nekā 15 nostrādātiem gadiem Īrijā mājās Latvijā atgriežas žurnālistes Justīnes Savitskas tētis.

"Tēta projekts" tika veidots pirmos 11 mēnešus pēc tēva atgriešanās mājās.

Četrās audio sērijās izmantoti telefona sarunu ieraksti, notiekošais vecāku mājās Latgalē, sarunas ar žurnālistes Justīnes Savitskas kolēģiem un ļoti atklāts dienasgrāmatas tipa stāstījums.

Ģimene ierakstos runā par dokumentiem, bezdarbnieka pabalstu un darba iespējām, spēlē galda spēles, brauc peldēties un strīdas par politiku. Viņiem ir iespēja visu sākt no jauna, tomēr kopā ar tēti atgriezušies arī iemesli, kuru dēļ viņš no Latvijas aizbrauca.

"Tēta projekta" autore, Latvijas radio žurnāliste Justīne Savitska
00:00 / 00:19
Lejuplādēt

"Tas ir liels notikums ne tikai manā, bet arī Latvijas mediju dzīvē," par nomināciju konkursam saka "Tēta projekta" autore Justīne Savitska. "Radio stāstu klausīsies un par to diskutēs ļoti pieredzējuši dokumentālā radio veidotāji, viņu kritika pamudinās darīt labas lietas nākotnē," saka žurnāliste un piebilst, ka nominācija ir "novērtējums Latvijas Radio žurnālistu profesionalitātei."

"Prix Europa" ir prestižākais radio, TV un interneta projektu konkurss, kura žūrijā ir mediju profesionāļi, daļa no tiem ir jau apbalvotu vai nominētu darbu autori. Konkurss norisinās kopš 1987. gada, un tajā piedalās Eiropas spēcīgākās raidstacijas. Kategorijā "Radio dokumentālais stāsts", kurā nominēts Latvijas Radio Ziņu dienesta “Tēta projekts”, sacentīsies 29 darbi no 20 Eiropas valstīm.

"Tēta projekts" publicēts 2017. gada novembrī, un to finansēja Latvijas simtgades birojs. Projekts saņēmis arī Latvijas mediju profesionāļu novērtējumu – Latvijas Žurnālistu asociācijas izcilības balvu kategorijā "Apraksts".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti