Panorāma

Septembrī tiks apturēts britu parlamenta darbs

Panorāma

33 000 cilvēku nav iesnieguši gada ienākumu deklarāciju

E. Levits darba vizītē Somijā

Latvijas prezidents darba vizītē apmeklē Somiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits trešdien, 28. augustā, devās darba vizītē uz Somiju, kas patlaban pilda Eiropas Savienības  (ES) prezidējošās valsts funkciju.

Helsinkos prezidents ticies ar Somijas parlamenta priekšsēdētāja biedri Tūli Hātainenu, kura apsveica Latviju ar sekmīgi veiktām reformām likumu varas, ekonomiskās izaugsmes, izglītības un veselības jomā.

Savukārt ar Somijas prezidentu Sauli Nīnistu Levits pārrunājis ES aktualitātes un Somijas prezidentūras prioritātes blokā, kā arī reģiona drošības izaicinājumus.

"Kas attiecas uz drošības jautājumu, mēs apspriedām Francijas prezidenta Emanuela Makrona priekšlikumu stiprināt Eiropas drošību.

Mēs bijām vienisprātis, ka visām Eiropas Savienības dalībvalstīm būtu jābūt ieguvējām no šāda plāna.

Nevar piekrist situācijai, ka dažas dalībvalstis atrodas drošākā pozīcijā nekā citas. Mēs noteikti piedalīsimies šādā kopīgajā projektā, kura mērķis ir stiprināt drošību līdzvērtīgi visās bloka dalībvalstīs, ieskaitot Somiju un Latviju," teica Levits.

KONTEKSTS:

Francijas prezidents šā gada martā ieskicēja savu vīziju Eiropas nākotnei, aicinot reformēt Šengenas zonu. Viņš uzskata, ka Eiropas robežām būtu jābūt labāk aizsargātam. Tādēļ, viņaprāt, būtu jāveido vienots Eiropas robežu apsardzes dienests, kā arī kopēja migrācijas un patvēruma politika. Tāpat Makrons vēlas, lai ES tiktu izveidota jauna aģentūra pret kiberuzbrukumiem un viltus ziņām, kā arī lai Eiropa krietni nopietnāk domātu par klimata pārmaiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti