Pasaules panorāma

"Sputnik" izraisa politisko krīzi Slovākijā

Pasaules panorāma

Vai vara Krievijā gatavojas lielākai pretestībai?

Krimas tatāru līderis: Krima kļuvusi par baiļu pussalu

Krimas tatāru līderis: Stāvoklis okupētajā Krimā ir vēl sliktāks nekā padomju laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šonedēļ aprit septiņi gadi, kopš Krievija nelikumīgi anektēja Krimas pussalu, piesavinoties šo Ukrainas teritoriju. “Krima ir kļuvusi par “baiļu pussalu,” secina Krimas tatāru Medžlisa vadītājs Refats Čubarovs, kurš intervijā Latvijas Televīzijai atzīst, ka šajos gados situācija Krimā kļuvusi vēl sliktāka nekā padomju laikos.

“Krievija pirms septiņiem gadiem okupēja Krimu, un šo septiņu gadu laikā cenšas anektēt Krimu, bet starptautiskā sabiedrība to neļauj. Esam pārliecināti, ka aneksija tādā veidā, kā to iedomājas Krievija, nerealizēsies, un Ukrainas valsts suverenitāte pār Krimu tiks atjaunota,” uzsver Čubarovs.

Baiļu pussala Krima

“Kā Krimā pagājuši šie septiņi gadi? Mēs esam atmesti pagātnē. Daži saka, ka patlaban situācija Krimā atgādina Padomju Savienības laiku. Es teiktu, situācija ir vēl sliktāka.

Ja PSRS laikā daļa cilvēku varēja atrast savu nišu, un, ja atklāti neiestājas pret padomju varu, varēja izvairīties no represijām, tad šodienas Krievijas okupētajā Krimā visiem demonstratīvi jāizrāda lojalitāte pret okupantiem. Ikviens, kurš neizrāda lojalitāti, no Krievijas okupācijas varas orgānu skatu punkta kļūst par aizdomīgu cilvēku. Krimu tagad dēvē par baiļu pussalu.”

Pasaules septiņu industriāli attīstīto valstu grupa G7 un Eiropas Savienība kopīgā paziņojumā ceturtdien stingri nosodīja Krieviju par Krimas okupāciju un Ukrainas teritoriālās vienotības graušanu, atkārtoti uzsverot, ka Krimas aneksija netiks atzīta. Starptautiskās organizācijas arī vairākkārt nosodījušas represijas pret Krimas tatāriem.

Ir apturēta tālāka Krievijas agresija

“Krievijai pagaidām pietiek spēka, lai pilnībā ignorētu visas rezolūcijas un aicinājumus no starptautisko organizāciju puses.

Visu pret Krieviju vērsto sankciju būtību es droši vien formulētu šādi – pateicoties šīm sankcijām, apturēta Krievijas tālāka agresija pret Ukrainu, un, iespējams, citiem Krievijas kaimiņiem. Bet pašreizējās sankcijas nav pietiekams, lai piespiestu Krieviju atgriezties starptautisko tiesību rāmjos,” uzskata Čubarovs.

Krimas tatāru līderis norāda, ka cilvēktiesību situācija Krimā aizvien pasliktinās, un aicināja pastiprināt sankcijas pret Maskavu. “Krievija tās okupētajā Krimā īsteno mākslīgu populācijas nomaiņas politiku, maina etnisko un demogrāfisko sastāvu. Vairāk nekā 500 tūkstoši Krievijas pilsoņu pārcēlušies uz okupēto Ukrainas teritoriju,” stāsta Čubarovs.

Baltijas valstis gaidīja 50 gadu

“Tas notiek situācijā, kad savā zemē dzīvo tikai 300 tūkstoši Krimas tatāru, jo mūs visus šos gadus nīcinājuši ārā. Tādēļ Eiropas sabiedriskajai nostājai nepieciešama vēl lielāka mobilizācija, dziļāka izpratne par sekām, kas var sagaidīt mūs visus, ne tikai Krimas tatārus, ja Krievijas agresija tiks iedrošināta ar nepietiekamām sankcijām.”

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

“Cenšamies, lai mūsu partneri saprastu draudu pakāpi, kas nāk no Krievijas. Bet ne visi tam ir gatavi, dažādu iemeslu dēļ, pirmkārt saistītu ar viņu politiskajām un partiju interesēm.

Sarunās ar partneriem nevaram pieņemt vienu formulējumu, ko viņi nereti atkārto. Šī pozīcija skan tā – “nu jūs saprotiet, taisnīgums tik un tā triumfēs, par to liecina vēsture, paskatieties uz Baltijas valstīm! Tās gaidīja 50 gadu.” Tad esmu spiests runāt par to, kādus zaudējumus cieta Baltijas valstis šo 50 gadu laikā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti