Panorāma

EZA: "AstraZeneca" ir droša un efektīva

Panorāma

Valdībā iestrēdzis lēmums par mediķu algām

G7 un ES nosoda Krieviju Krimas aneksijas gadadienā

Krimas aneksijas gadadienā rietumvalstis nosoda Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 2 mēnešiem.

Pasaules septiņu industriāli attīstīto valstu grupa G7 un Eiropas Savienība kopīgā paziņojumā ceturtdien stingri nosodīja Krieviju par Krimas okupāciju un Ukrainas teritoriālās vienotības graušanu, atkārtoti uzsverot, ka Krimas aneksija netiks atzīta.

Ceturtien apritēja septiņi gadi, kopš Kremlis paziņoja par Krimas aneksiju. Maskavā gadadiena tika atzīmēta ar koncertu un prezidenta Vladimira Putina uzrunu Lužņiku stadionā.

Savukārt Krimas tatāru līderis Refats Čubarovs intervijā Latvijas Televīzijai pauda pārliecību, ka Ukrainas kontrole pār Krimu reiz tiks atjaunota. Čubarovs norādīja, ka cilvēktiesību situācija Krimā aizvien pasliktinās, un aicināja pastiprināt sankcijas pret Maskavu.

“Krievija tās okupētajā Krimā īsteno mākslīgu populācijas nomaiņas politiku, maina etnisko un demogrāfisko sastāvu. Vairāk nekā 500 tūkstoši Krievijas pilsoņu pārcēlušies uz okupēto Ukrainas teritoriju,” stāsta Krimas tatāru līderis.

“Tas notiek situācijā, kad savā zemē dzīvo tikai 300 tūkstoši Krimas tatāru, jo mūs visus šos gadus nīcinājuši ārā. Tādēļ Eiropas sabiedriskajai nostājai nepieciešama vēl lielāka mobilizācija, dziļāka izpratne par sekām, kas var sagaidīt mūs visus, ne tikai Krimas tatārus, ja Krievijas agresija tiks iedrošināta ar nepietiekamām sankcijām.”

Krievijas līderis Putins tikmēr ceturtdien uzrunā Lužņiku stadionā pavēstīja, ka šī diena ir “svētki Krimas tautai”, kas 2014. gadā atgriezusies “Krievijas brālīgo tautu saimē”.

“Pagājušā gadsimta 20. gados boļševiki, veidojot Padomju Savienību, kaut kādu nesaprotamu iemeslu dēļ atdeva ievērojamas teritorijas, mūsu ģeopolitisko telpu kvazivalstiskiem veidojumiem, bet vēlāk izjuka paši, no iekšpuses sagrāva savu partiju un sagrāva Padomju Savienību, kas noveda pie tā, ka Krievija zaudēja milzīgas teritorijas un ģeopolitisko telpu,” teica Putins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti