Krievija noraida aizdomas par centieniem ar gāzes cenām izdarīt spiedienu uz Moldovu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Kremlis paziņojis, ka tā sarunas ar Moldovu par dabasgāzes cenām ir tikai komerciāla rakstura un tajās nav nekāda politiska spiediena. Šādi tiek komentēta situācija, kad Krievijas valsts uzņēmums “Gazprom” ievērojami paaugstināja dabasgāzes cenu Moldovai, kas tagad šo energoresursu nevar atļauties un ir spiesta iegādāties gāzi no Polijas un Ukrainas.

Trešdien notiek arī Moldovas un “Gazprom” pārstāvju sarunas par iespējamo krīzes risinājumu.

Līdzšinējais līgums par dabasgāzes piegādēm Moldovai beidzās septembrī, un pašlaik ir panākta vienošanās par piegādēm vien oktobrim.

Moldova gan apgalvo, ka tiek piegādāts mazāk gāzes, nekā paredzēts. “Gazprom” draudēja pārtraukt piegādes vispār, ja līdz decembrim netiks noslēgts jauns līgums un apmaksāti līdzšinējie parādi.

Krievija ir pacēlusi cenu gāzei no 550 līdz 790 dolāriem par 1000 kubikmetru, bet Eiropas nabadzīgākajai valstij nav reāli samaksāt šādu cenu.

Moldovas premjerministra vietnieks Andrejs Spinu pirms tikšanās ar “Gazprom” vadītāju Alekseju Milleru bija paziņojis, ka pieprasīs caurskatāmas sarunas un arī godīgas cenas.

Moldovas premjerministre Natālija Gavrilita tikmēr ieradusies Briselē, cenšoties nodrošināt alternatīvas gāzes piegādes arī no Eiropas Savienības valstīm, kuras gan pašas piedzīvo strauju gāzes cenu kāpumu, vainojot šajā situācijā Maskavu.

Atsevišķi eksperti pieļauj, ka gāzes cenu celšana ir Krievijas mēģinājums pastiprināt spiedienu uz proeiropeisko Moldovas prezidenti Maiju Sandu, kura ir solījusi tuvināties Eiropas Savienībai, kā arī atgūt pilnīgu kontroli pār Piedņestras reģionu, caur kuru Moldova saņem dabasgāzi no Krievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti