Igaunijas premjerministre uzsver Baltijas valstu sadarbību cīņā pret hibrīduzbrukumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Igaunijas valdības vadītāja Kaja Kallasa piektdien pirmo reizi darba vizītē apmeklēja Latviju. Tās laikā Kallasa tikās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Abi premjeri pārrunāja Covid-19 situāciju reģionā, valstu kopīgos enerģētikas projektus, kā arī dzelzceļa projekta “Rail Baltica” virzību.

Svarīgs sarunu temats bija arī Krievijas un Baltkrievijas radītie drošības izaicinājumi Baltijas valstīm. Igaunijas premjere norādīja, ka Eiropas Savienības līmenī tiek strādāts pie tā, lai atbildētu uz apdraudējumu no austrumiem.

“Baltkrievijas hibrīduzbrukumi turpinās, tāpēc mēs turpinām diplomātiskos centienus, lai apturētu nelegālās migrācijas plūsmu jau izcelsmes valstīs. Pašlaik norit darbs pie jaunas sankciju paketes, kas vērsta pret Baltkrievijas režīmu.

Mūsu drošības interesēs ir arī visa Baltijas reģiona militārā aizsardzība. Mums ir ļoti svarīgi, ka mēs kopīgi sadarbojamies aizsardzības jautājumos," sacīja Kallasa.

Vizītes laikā Kallasa arī pasniedza Livonijas balvu Latvijas nacionālajai aviokompānijai “AirBaltic” par sekmīgu darbu Igaunijā, atklāja ikgadējo starptautisko Rīgas konferenci Nacionālajā bibliotēkā un viesojās Ādažu militārajā bāzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti