Panorāma

Pirmajā adventē tiekas audžuģimenes

Panorāma

Novembrī kritusies "Attīstībai/Par!" un NA popularitāte

Briselē protestē pret klimata pārmaiņām

Gājienā Briselē protestē pret klimata pārmaiņām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 6 mēnešiem.

Neapmierinātība ar valdību svētdien arī Briseles ielās lika iziet vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēku. Taču viņu aicinājums bija atšķirīgs no protestiem Francijā. Beļģu demonstrētāji aicināja valdību aktīvāk iesaistīties cīņā pret klimata pārmaiņām. 

Šī ir lielākā demonstrācija pret klimata pārmaiņām, kāda Beļģijā bijusi. Policija rēķina, ka ielās no Briseles Ziemeļu stacijas līdz Jubilejas parkam gāja apmēram 25 tūkstoši cilvēku. Organizatori gan rēķina, ka skaits bijis vēl lielāks - 65 tūkstoši.

Tieši pašlaik Polijas pilsētā Katovicē notiek klimata konference un šie cilvēki grib, lai Beļģijas valdība ir ambiciozāka savos plānos cīnīties pret klimata pārmaiņām.

"Mēs esam šeit, lai pateiktu valdībai, ka mums pietiek, un ka mums ir jārīkojas, lai mainītu lietas," paskaidroja gājiena dalībnieks Filips. "Šis ir pēdējais brīdis, lai to darītu."

Savukārt cits klimata gājiena dalībnieks Sems saka, ka "mēs visi kopā atbalstām klimatu". Viņam ir svarīgi būt kopā ar visiem saviem draugiem un citiem cilvēkiem.

"Man ir piecpadsmitgadīga meita un man ir svarīgi, ka mums ir planēta, ko viņai dot," teica gājienā piedalījusies Lūsija. "Un lai
viņai ir laba dzīve. Bet šobrīd neizskatās, ka tas būs iespējams, ja mēs turpināsim tāda pat garā kā tagad."

Lūsija uzskata, ka valdības nedara pietiekami, jo trūkst politiskās gribas. "Es ceru, ka šī demonstrācija parādīs valdībām, vismaz Beļģijas valdībai, ka mēs nopietni gribam, lai lietas mainītos," viņa piebilst.

Piektdien Briselē notika vardarbīgi protesti ar pilnīgi pretēju ievirzi – protestētāji dzeltenās vestēs līdzīgi kā Francijā pauda savu neapmierinātību ar dzīves dārdzību. Blakus Latvijas pārstāvniecībai tika nodedzinātas divas policijas automašīnas, bet protestētāji ar ūdensmetējiem tika izklīdināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti