«Facebook» Vācijā dubultos cīņu ar naida runu un ekstrēmismu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 10 mēnešiem.

Populārais sociālais tīkls “Facebook” paplašinājis savu darbību Vācijā, lai apkarotu naida runu un rīcību, kas ir pretrunā ar Vācijas likumiem. Tas darīts pēc tam, kad Bundestāgs noteicis vēl stingrākus ierobežojumus un arī sodus agresīvu un naidīgu viedokļu paušanai internetā.

“Facebook” paziņojis, ka rudenī Esenē darbu sāks Vācijā jau otrais uzņēmums ar 500 darbiniekiem, kuru uzdevums būs apkarot naida runu un aicinājumus uz vardarbību. Jūnijā Vācijā pieņemtais likums paredz, ka interneta vietnēm jāizdzēš naidpilni viedokļi un vardarbīgi aicinājumi diennakts laikā. Pretējā gadījumā var draudēt līdz pat 50 miljonu eiro liels sods. 

Naida runas un nepatiesas informācijas izplatīšanas apkarošana “Facebook” sakrīt ar priekšvēlēšanu laiku. Vācijas varas iestādes bažījas, ka priekšvēlēšanu gaisotnē varētu uzplaukt aicinājumi uz ekstrēmismu, kā arī varētu būt gaidāma ārpus Vācijas esošu spēku iejaukšanās, lai ietekmētu sabiedrisko domu.

Vācija gan nav vienīgā valsts, kas izdarījusi spiedienu uz “Facebook” saistībā ar naida runas apkarošanu. Tāpēc kopējo darbinieku skaitu, kas sociālajā tīklā dzēš agresīvus ierakstus, globāli plānots gandrīz dubultot līdz 7500.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti