EZA apstiprina «Moderna» poti revakcinācijai pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) apstiprinājusi “Moderna” potes pret Covid-19 izmantošanu par 18 gadiem vecāku cilvēku revakcinācijai. Jau iepriekš eksperti šādu atzinumu sniedza par “Pfizer/BioNTech” preparātu.

Eiropas Zāļu aģentūra atsaucās uz pētījumu datiem un informēja, ka “Moderna” vakcīnas “Spikevax” trešā deva, kas injicēta sešus līdz astoņus mēnešus pēc otrās devas, palielina antivielu līmeni pieaugušajiem, kam tas bija sācis samazināties.

Līdz ar to veselības aizsardzības institūcijas Eiropas Savienības dalībvalstīs var izdot oficiālus ieteikumus par balstvakcināciju saskaņā ar vietējo epidemioloģisko situāciju.

Eksperti arī informēja, ka iespējamas blaknes pēc papildu devas ir līdzīgas tām, kas ļoti retos gadījumos bija konstatētas pēc otrās potes. Aģentūra arī atgādināja, ka tā apstiprinājusi  “Pfizer/BioNTech” balstvakcīnas par 18 gadus vecākiem cilvēkiem, kā arī abu preparātu papilddevas cilvēkiem ar īpaši novājinātu imūnsistēmu.

Tikmēr vadošie Latvijas eksperti jau norādījuši, ka tieši “Moderna” preparāts ir visefektīvākais. To iesaka izmantot arī kā pirmo poti iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti