Rīta Panorāma

Telefonintervija ar "Latvijas Valsts ceļi" pārstāvi Annu Kononovu

Rīta Panorāma

Pēc 34 gadiem apsūdzēts viens no Lokerbijas teroristiem

Eiropā attīsta jaunus enerģijas ražošanas projektus

Eiropā attīsta jaunus enerģijas ražošanas projektus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Polijā sākta saules parka būvniecība, kas būs viens no lielākajiem valstī. Savukārt Nīderlandes valdība atbalstījusi plānus būvēt valstī divas atomspēkstacijas.

Uz kādreiz rūpnieciski izmantotās zemes simt hektāru platībā Polijas centrālajā daļā tiks uzstādīti 200 tūkstoši saules paneļu. Kopējā to jauda būs 153 megavati, un tie spēs nodrošināt ar enerģiju apmēram 50 tūkstošus mājsaimniecību. Šis saules parks darbu sāks nākamā gada beigās, bet līdz desmitgades beigām Polijas enerģijas grupa vēlas izveidot staciju tīklu, kura kopējā jauda būs trīs gigavati.

Polijas valdība šajā gadā arī parakstīja nodomu protokolu ar ASV un Dienvidkorejas kompānijām par divu atomspēkstaciju būvniecību. Šādu ceļu enerģētiskās neatkarības nodrošināšanai izvēlējusies arī Nīderlande. Divas kodolspēkstacijas atradīsies netālu no Borseles pilsētas, kur jau patlaban darbojas reaktors un ir piemērota infrastruktūra un apmācīti speciālisti.

Būvniecība varētu ilgt sešus līdz astoņus gadus, un no 2035. gada stacijas varētu saražot līdz 13% no valstī patērētās elektrības. Trešās paaudzes reaktori būs papildinājums saules un vēja parkiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti