Doņeckas un Luganskas referendumos nobalso par reģionu suverenitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Separātistu organizētajā referendumā absolūti lielākā iedzīvotāju daļa nobalsojusi par Doņeckas reģiona suverenitāti. Tomēr nav pieejama neatkarīga informācija, kas apliecinātu šo rezultātu patiesumu. Vēlāk līdzīgas ziņas pienāca arī no Luganskas - arī tur separātistu organizētajā "balsojumā" "uzvarējusi" ideja par Luganskas tautas republikas nodibināšanu.

Pēc prokrieviski noskaņoto separātistu sniegtās informācijas referendumā piedalījās apmēram 75% balstiesīgo apgabala iedzīvotāju.

Absolūti lielākā daļa no tiem – gandrīz 90%, nobalsoja par reģiona suverenitāti. Līdzīga iedzīvotāju aptauja tika rīkota Luganskas apgabalā, taču tur rezultātus sola paziņot šīs dienas laikā.  

Vēlāk arī Luganskas pašpasludinātā vēlēšanu komisija atzina, ka par Luganskas vēlēšanu komisijas neatkarību no Ukrainas un Luganskas tautas republikas izveidi nobalsojuši 94%-98%, vēsta unian.net

„Šorīt ir apstrādāti no 28 teritoriālajām komisijām iegūtie rezultāti. Gaidām rezultātus no tiem reģioniem, kur vīri jūt Nacionālās gvardes spiedienu. Pēc pašreizējiem datiem, par Luganskas tautas republikas valstisko neatkarību ir nobalsojuši 94%-98%,” sacījis komisijas vadītājs Aleksandrs Malihins.

Precīzāki dati varētu būt zināmi plkst. 12 dienā. Kopumā Luganskā ir izveidoti 32 vēlēšanu iecirkņi.

Vienlaikus Ukrainas varas iestādes un daudzi ietekmīgu pasaules valstu politiķi jau paziņojuši, ka neatzīs šī pasākuma rezultātus. Tiek arī paustas bažas, ka referenduma rezultātus varētu izmantot Krievija, lai palielinātu ietekmi vai pat tieši iejauktos Ukrainas iekšējās lietās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti