Dombrovskis: Latvija nosoda Ziemeļkorejas provokācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 2 mēnešiem.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis trešdien vizītes ietvaros pasaules trešajā lielākajā ekonomikā Japānā tikās ar premjerministru Šinzo Abi. Pārrunāti jautājumi gan par politiskās sadarbības stiprināšanu, gan ekonomisko sakaru attīstīšanu, kā arī aktuālitātes pasaules politikā. Dombrovskis norāda, ka tie galvenokārt saistīsi ar Latvijas ostu un dzelzceļa tranzīta koridora izmantošanas piedāvāšanu.

Tāpat notikušas tikšanās ar Japānas uzņēmējiem, kuri izrādījuši interesi par sadarbības iespējām. Kā ziņots, notiek sarunas arī ar divu lielāko Japānas aviosabiedrību pārstāvjiem par iespējamām investīcijām Latvijas nacionālajā aviokompānijā „airBaltic”. Tomēr sarunas laikā ar „Latvijas Radio” Dombrovskis šo diskusiju rezultātus pagaidām nevarēja komentēt. Bet tikšanās laikā ar Japānas premjeru Šinzo Abi tika apspriesta arī nestabilā situācija Korejas pussalā, norādīja Dombrovskis:

„Šis jautājums tika uzrunāts no premjerministra [Šinzo Abes] puses. Latvijas puses nostāja ir skaidra. Mēs nosodām Ziemeļkorejas provokācijas un uzskatām, ka ir nepieciešams starptautiski koordinēts risinājums, lai savaldību šīs provokācijas," sacīja Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka trešdien beidzas termiņš, līdz kuram Ziemeļkoreja bija aicinājusi ārvalstu diplomātus un citus pilsoņus pamest valsti, jo kara gadījumā nebūtu iespējams garantēt šo cilvēku drošību. Ārvalstu diplomāti šādus aicinājumus gan nav izpildījuši un turpina savu darbu, bet tūristi pastiprinātu satraukumu neizrādot.

Tikmēr nav zināms, vai un kad Ziemeļkoreja varētu veikt provokatīvus raķetes vai kodolizmēģinājumus. Eksperti uzskata, ka Ziemeļkorejas draudi par iespējamo kodolkaru ir tikai skaļa retorika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti