Cer izbeigt pilsoņu karu pasaules jaunākajā valstī - Dienvidsudānā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Dienvidsudānas konfliktējošajām grupām pirmdien, 17.augustā jāpanāk vienošanās par miera nodibināšanu, ar mērķi izbeigt vairāk nekā pusotru gadu ilgušo pilsoņu karu. Lai arī Dienvidsudānas prezidenta Salvas Kiira un viņa pretinieka Rīka Mačara starpā joprojām saglabājas nopietnas domstarpības, miera iniciatīvas izstrādātāji cer, ka vienošanos par mieru izdosies noslēgt.

Dienvidsudāna ir pati jaunākā valsts pasaulē, kas savu neatkarību pasludināja vien pirms četriem gadiem, taču jau 19 mēnešus Dienvidsudānu atkal ir pārņēmis pilsoņu karš. Tas aizsākās 2013.gadā, kad prezidents Salva Kiirs apsūdzēja iepriekš atlaisto viceprezidentu Rīku Mačaru valsts apvērsuma mēģinājumā.

Tagad Mačars vada bruņoto opozīciju un 17.augusts ir noteikts kā termiņš, līdz kuram abām konfliktējošajām pusēm ir jāpanāk galīgā miera vienošanās. Sarunas vada Austrumāfrikas reģionālais bloks jeb Starpvaldību attīstības iestāde.

Martā šīs organizācijas miera iniciatīvas abas puses noraidīja, jo līderi nespēja vienoties gandrīz ne par vienu no jautājumiem. Tie saistīti ar Dienvidsudānas pārvaldes modeli, drošības jautājumiem, reformām, varas dalīšanu, tieslietu sistēmu un sabiedrības atkalapvienošanu.

Lai arī tagad piedāvātais kompromiss īpaši neatšķiras no martā noraidītajiem piedāvājumiem, dokumenta autori pauduši cerību, ka konfliktējošajām pusēm tomēr izdosies vienoties par pieņemamu risinājumu, jo visi apzinās, kādas būs negatīva iznākuma sekas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti