Centrāleiropā otro dienu turpinās vērienīgi plūdi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pēc spēcīgām lietavām Centrāleiropā pirmdien otro dienu turpinājās vērienīgi plūdi. Čehijā, Austrijā un Vācijā gājuši bojā vismaz septiņi cilvēki, vairāki bez vēsts pazuduši, tūkstošiem evakuēti. Nācies slēgt simtiem autoceļu, un ir traucēta arī dzelzceļa satiksme. Visās trijās valstīs norīkotas armijas vienības, lai palīdzētu glābšanas darbos pēc tam, atsevišķos rajonos pāris dienās nolija divu mēnešu norma.

Vērienīgie plūdi Centrāleiropā vissmagāk skāruši Čehiju. Kopš svētdienas, sagrūstot mājai vai noslīkstot, valstī bojā gājuši vismaz seši cilvēki. Vēl vairāki pazuduši bez vēsts. Valdība svētdien izsludināja ārkārtas stāvokli un mobilizēja aptuveni 1000 karavīru, lai viņus iesaistītu glābšanas darbos un upju krastu nostiprināšanā. Nopietni plūdi skāruši arī galvaspilsētu Prāgu. Gar Vltavas upes krastiem tika izveidotas barjeras, lai novērstu tās pārplūšanu, un tika slēgts tūristu iecienītais Kārļa tilts. Daļēji applūdusi vecpilsēta un evakuēti vairāki simti cilvēku, kā arī Prāgas Zoodārzs un slimnīca. Pirmdien slēgtas vairākas metro stacijas un skolas.

Čehu mediji arī ziņo, ka galvaspilsētā uz laiku pārtraukusi darboties centrālā notekūdeņu attīrīšanas stacija, jo nav spējusi pārstrādāt tik lielas ūdens masas. Iedzīvotāji ar bažām gaida, vai barjeras gar Vltavas upes krastiem izturēs.

Daudziem joprojām svaigā atmiņā ir katastrofālie plūdi, ko reģions piedzīvoja 2002. gadā, kad bojā gāja vairāki desmiti cilvēku.

Arī Austrijā viens cilvēks gāja bojā un divi pazuda bez vēsts zemes nogruvumos, kuru dēļ vairāki simti cilvēku bija spiesti atstāt savas mājas. Zemes nogruvumu dēļ nācies pārtraukt dzelzceļa satiksmi un slēgt ceļus daudzās vietās. Plūdu trauksme izsludināta provincēs valsts rietumos un ziemeļdaļā. Austrijas Meteoroloģijas centrs paziņojis, ka divu dienu laikā nolijusi divu mēnešu norma.

Tikmēr Vācijā viena no vissmagāk plūdu skartajām apdzīvotajām vietām ir Pasavas pilsēta pie robežas ar Austriju. Tur Donavas upe savienojas ar vēl divām, un daudzām ēkām pilnībā applūdināts pirmais stāvs. Vācijas mediji vēsta, ka šajā Bavārijas pilsētā tik augsts ūdens līmenis nav bijis pēdējos 500 gadus. Tūkstošiem cilvēku evakuēti arī citās pilsētas. Tiek ziņots, ka divi cilvēki pazuduši bez vēsts.

Vācijas kanclere Angela Merkele solījusi federālās valdības palīdzību stihijas skartajiem rajoniem. Viņas birojs paziņoja, ka Merkele otrdien personīgi dosies uz plūdu skartajiem rajoniem, lai novērtētu situāciju un glābšanas operācijas. Eiropas Savienība norādījusi, ka nepieciešamības gadījumā ir gatava palīdzēt visām trim plūdu skartajām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti