Britu premjere Davosā nosoda ekstrēmistus un populistus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja Davosas forumā ne tikai runāja par globalizāciju un starptautisko tirdzniecību, bet arī  kritizēja Eiropā augošo nacionālo ekstrēmismu un populismu, kaut arī, pateicoties tam, Lielbritānija tagad pamet Eiropas Savienību.  

Premjerministre atkārtoja iepriekš teiktās runas tēzes, kurās tiek iezīmēts plāns Apvienotās Karalistes aiziešanai no Eiropas kopējā tirgus. Meja solīja, ka, Lielbritānijai atgūstot daļu zaudētās suverenitātes, uzplaukums gaida ne tikai britu salas, bet arī tās daudzos tirdzniecības partnerus pasaulē.

Vienlaikus viņa kritizēja spēkus, kas atbalsta izolacionismu un muitas robežu stiprināšanu. Šāda politika gan ir simpātiska jaunievēlētajam ASV prezidentam Donaldam Trampam.

“Visā Eiropā partijas - gan galēji labējas, gan galēji kreisas - vēlas izmantot šo iespēju, iegūt atbalstu, barojot ar tukšiem solījumiem tos cilvēkus, kam visbiežāk ir mēreni vai pat zemi ienākumi un kuri dzīvo salīdzinoši bagātās rietumvalstīs. Viņiem iegalvo, ka valdības nestrādā viņu labā. Ekstrēmisti izmanto sabiedrības sašķeltību un izmisumu,” sacīja Meja.

“Viņi piedāvā vienkāršās atbildes un vienmēr zina, kuru vainot nelaimēs. Viņi izmanto tādu sabiedrībā valdošu noskaņojumu, ko tradicionālie politiskie spēki nav pamanījuši vai pārāk ilgi ignorējuši. Tās ir daudzu cilvēku pieaugošās bažas par savu dzīvi un nākotni,” pauda Meja. 

Ekonomikas eksperti, kas vērtēja Mejas piedāvāto tā saukto cieto “Brexit” variantu, kas paredz pilnīgu līdzšinējās eirointegrācijas likvidēšanu, norāda uz tautsaimniecības lejupslīdes riskiem. Daudzi starptautiski  uzņēmumi apsver iespēju pārcelt savu darbību prom no Lielbritānijas. Iespēja tos atturēt varētu būt Lielbritānijas pārvēršana par zemo nodokļu zonu. Tas savukārt izraisītu iedzīvotāju labklājības mazināšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti