Briselē protestē pret jaunās Beļģijas valdības taupības politiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Desmitiem tūkstošu cilvēku ceturtdien izgāja Briseles ielās, lai protestētu pret Beļģijas valdības ierosinātajiem budžeta izdevumu samazinājumiem. Arodbiedrības nevēlas pieļaut plānoto pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, algu iesaldēšanu, valsts pārvaldes iestāžu izdevumu samazināšanu, bērnu dārzu maksas palielināšanu un daudzas citas ieceres, ko ir ieplānojusi jaunā Beļģijas valdība.

“Jūs domājat, ka es strādāšu līdz 67 gadiem? Aizmirstiet par to!” - plakātus ar šādu saukli Briseles ielās turēja daudzi vīrieši un sievietes, kas bija ģērbušies sarkanās vējjakās. Viņi iebilst pret jaunās Beļģijas valdības plānoto pensionēšanās vecuma paaugstināšanu.  Pēc pašreizējā plāna tas gan notiks tikai pēc 15 gadiem, proti 2030. gadā. Tomēr protestētāji ir gatavi šādu soli nepieļaut.

Cita protestētāju grupa iebilst pret plānoto Flāmu Radio un televīzijas budžeta samazināšanu par 10%, jeb 18 miljoniem eiro. Tas novedīs pie atsevišķu kanālu slēgšanas. Radio un televīzijas darbinieki nav apmierināti, ka viņiem savs budžets ir jāsamazina par 10%, kamēr citām organizācijām vien par pāris procentiem. Tas esot valdības liberālās ideoloģijas rezultāts, apgalvo daži sabiedriskā medija darbinieki.

Opozīcijas partiju pārstāvji no tribīnes skandē, ka jaunā Beļģijas valdība, ko vada franciski runājošais liberālis Šarls Mišels, visu krīzes nastu vēlas uzvelt uz parastajiem iedzīvotājiem. Savukārt turīgākie sabiedrības locekļi nepalīdzot nemaz aizlāpīt budžeta caurumus. Turklāt valdības deklarācijā paredzētās reformas novājinās sabiedrisko pakalpojumu sektoru, skandē no tribīnes.

Nedaudz tālāk garām ejošajiem protestētājiem tiek ļauts iemest premjera un citu vadošo politiķu kartona attēlā ar tenisa bumbiņu, lai parādītu savu neapmierinātību ar viņiem.

Prasības katram nacionālās demonstrācijas dalībniekam ir savas. Tomēr neapmierinātības iemesls ir viens – jaunās federālās un arī Flandrijas reģiona valdības taupības politika. Jāsaka, ka visi taupības pasākumi pagaidām vēl ir tikai uz papīra - valdības deklarācijā, jo Mišela kabinets tika apstiprināts vien 11. oktobrī.

Tomēr arodbiedrības ir pārliecinātas, ka deklarācijā ierakstītais nozīmē,  viņu vārdiem sakot - sociālo asinspirti. Tādēļ viņi ir gatavi rīkot ne tikai protesta akcijas, bet arī vispārējo streiku. Tā laikā nekursēs sabiedriskais transports, nestrādās skolas un slimnīcas apkalpos vien neatliekamos pacientus. Pašreiz tāds streiks ir paredzēts 15. decembrī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti