Rīta Panorāma

Par ko balsot? Vidusskolēni stāsta, kā izlemt

Rīta Panorāma

Iedzīvotāji vērtē aizejošās Saeimas darbu

Lielbritānijā vēlēšanu iecirkņi gatavi darbam

Balsošana Saeimas vēlēšanās sākusies arī vēlēšanu iecirkņos ārzemēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Atšķirībā no Latvijas, ārzemēs nebija iespējams iecirkņos nodot balsi glabāšanā, tādēļ tiem Latvijas pilsoņiem, kuri nokavēja pieteikšanos pasta balsošanai, ir atlikusi tikai viena iespēja – sestdien personīgi ierasties kādā no vēlēšanu iecirkņiem.

Lielbritānijā ir tikai deviņi vēlēšanu iecirkņi, turklāt sestdien streiko dzelzceļa darbinieki, tādēļ visiem balsot gribētājiem nāksies rūpīgi saplānot maršrutu un doties ceļā laikus.

Taču visi iecirkņi darbam ir gatavi, ir nodrošinājušies arī ar papildu materiāliem gadījumam, ja balsotāju būs vairāk nekā parasti.

Tā kā Lielbritānijas laiks no Latvijas atpaliek par divām stundām, tad balsošana sākās pulksten 9 pēc Latvijas laika.

Piedalīšanās Saeimas vēlēšanās ārzemēs ir ne tikai pilsoņa pienākuma pildīšana, bet arī iespēja satikt tautiešus, tādēļ daudzi gatavi pieciest streiku radītās neērtības.

Latvijas vēstniecības Konsulārā nodaļa Londonā tautiešiem labi pazīstama, jo tā ir vieta, kur tiek kārtoti personu apliecinoši dokumenti un sniegti citi konsulārie pakalpojumi. Konsulārajā nodaļā šodien varēs izdarīt ko pavisam neparastu – nobalsot ar nederīgu dokumentu.

"Saistībā ar Covid-19 pandēmiju ir pieņemts lēmums, ka arī ārvalstīs izveidotajos iecirkņos Latvijas pilsoņi varēs balsot ar personu apliecinošiem dokumentiem, kuriem ir beidzies derīguma termiņš laikposmā no 2020. gada 1. marta.

Tas nozīmē, ja kovida dēļ persona nav paspējusi nomainīt pasi vai ID karti, arī ar šādiem dokumentiem var doties balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī," skaidro Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē Konsulārās nodaļas vadītāja Māra Fricberga.

Cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērniem Konsulārajā nodaļā iekļūt ir viegli, jo kāpņu nav. Vēlētāju gan šeit parasti ir ļoti daudz.

Jāatceras, ka pirms vai pēc noteiktā laika balsot nevarēs.

"Mēs varēsim pieņemt tos vēlētājus, kuri būs ieradušies līdz pulksten 20 vakarā. Savukārt tie, kas jau būs ieradušies pēc pulksten 20, tos mēs jau vairs nevarēsim apkalpot.

Tāpēc mēs aicinātu arī neatlikt uz pēdējo brīdi ierašanos, un izmantot iespēju, ka jau no 7 rītā iecirknis ir vaļā, un visas dienas garumā tad ierasties iecirknī," aicina vēlēšanu komisijas sekretāre Katrīne Ozoliņa-Žukovska.

Pasta balsojumam Lielbritānijā šogad ir pieteicies neredzēti liels skaits – 609 vēlētāji.

"Balsojumus, kurus mēs būsim saņēmuši pa pastu, mēs varēsim sākt skaitīt tad, kad darbu būs noslēdzis pēdējais iecirknis visā pasaulē, un tas nozīmē, ka tad, kad Amerikas Savienoto Valstu Rietumkrastā tiks slēgti visi iecirkņi, tikai tad tiks uzsākta pasta balsojumu skaitīšana.

Apvienotajā Karalistē tad mums būs agrs svētdienas rīts, līdz ar to mūsu iecirknim ir priekšā intensīvs darbs," secina Māra Fricberga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti