Baidens piedāvā palielināt nodokļus, lai varētu ieguldīt infrastruktūrā un konkurēt ar Ķīnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

ASV prezidents Džo Baidens paziņojis par infrastruktūras attīstības plānu 2,3 triljonu ASV dolāru apmērā, kas nepieciešams, lai uzlabotu ASV konkurētspēju. Šo plānu paredzēts finansēt ar nodokļu palielināšanu, tādēļ tam nāksies pārvarēt republikāņu pretestību Kongresā.

Baidens vēsta, ka 621 miljardu dolāru plānots ieguldīt ASV infrastruktūras uzlabošanā: būvēt un atjaunot ceļus un tiltus, modernizēt dzelzceļu un lidostas, attīstīt ostas un ūdens satiksmi.

Investīcijas elektromobiļu biznesā

174 miljardus dolāru paredzēts ieguldīt elektromobiļu nozarē; amerikāņiem būs iespēja saņemt valdības atbalstu, lai iegādātos ASV ražotus elektromobiļus.

Valstī līdz 2030. gadam plānots izveidot 500 000 elektromobiļu uzlādes staciju; vismaz 20% dzelteno skolas autobusu tiks darbināti ar elektrību.

111 miljardi dolāru tiks ieguldīti ūdensapgādes saimniecībā; plānots nomainīt visas svina caurules, kas apdraud cilvēku veselību.

300 miljardi dolāru tiks ieguldīti ražošanas nozarē, bet 100 miljardus dolāru atvēlēs skolu būvēšanai un uzlabošanai.

400 miljardus dolāru plānots ieguldīt sociālās aprūpes jomā, lai finansētu veco un slimo amerikāņu aprūpi.

Piedāvā palielināt nodokļus

Baidens piedāvā šo plānu finansēt ar nodokļu palielināšanu. Piemēram, uzņēmumu ienākuma nodokļa likmi plānots paaugstināt no 21% uz 28%. Jāņem vērā, ka vēl pirms dažiem gadiem šī likme bija līdz pat 35%, bet Donalda Trampa valdīšanas laikā republikāņi panāca tās samazināšanu līdz 21%.

Baidens pavēstīja, ka ir gatavs uzklausīt arī citus priekšlikumus par finansējuma avotiem, bet ar vienu noteikumu: nedrīkst palielināt nodokļus amerikāņiem, kuru ienākumi nepārsniedz 400 000 dolāru gadā.

Paziņojuma rezultātā pieaugušas tehnoloģiju uzņēmumu akcijas. Paredzams, ka par Baidena plānu būs sīva cīņa Kongresā, kur demokrātiem ir neliels vairākums, bet darbojas spēcīga republikāņu opozīcija. Republikāņi jau paziņojuši, ka nodokļu palielināšana veicinās “stagnāciju un pagrimumu”. Baidena plāns saņēmis kritiku ne tikai no republikāņiem, bet arī demokrātiem.

Lai varētu konkurēt ar Ķīnu

Baidens savā runā Pitsburgas pilsētā solīja, ka infrastruktūras attīstības programma radīs miljoniem darbavietu, atdzīvinās ekonomiku un palīdzēs ASV konkurēt ar Ķīnu.

“Šodien es nācijai ierosinu plānu, kas atalgo darbu, nevis tikai atalgo bagātību. Tas veido taisnīgu ekonomiku, kas katram dod iespēju gūt panākumus.

Tas radīs stiprāko, elastīgāko, inovatīvāko ekonomiku pasaulē. Tā ir lielākā investīcija amerikāņu darbavietās kopš Otrā pasaules kara,” uzsvēra Baidens.

“Tā radīs miljoniem darbavietu, labi apmaksātu darbavietu. Tā audzēs ekonomiku, padarīs mūs konkurētspējīgākus pasaulē, veicinās mūsu nacionālās drošības intereses un noliks mūs tādā pozīcijā, lai mēs nākamajos gados uzvarētu globālā konkurencē ar Ķīnu.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti