Rīta Panorāma

Intervija ar enerģētikas ekspertu Juri Ozoliņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu

Baidens apstiprinājis ASV attīstības plānu

Baidens apstiprinājis ASV attīstības plānu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Džo Baidens parakstījis likumus, kas paredz nopietnas izmaiņas valsts ekonomiskajā un sociālajā politikā. Lielāko vērību eksperti velta pasākumiem, kuru mērķis ir cīnīties ar klimata izmainām.

Plāna mērķis ilgtermiņā ir cīņa ar augsto inflāciju, un tas paredz nopietnas izmaiņas arī veselības aprūpes sistēmā un enerģētikā. Klimata iniciatīvām desmit gadu laikā novirzīs 375 miljardus dolāru, bet medikamentu pieejamības un veselības apdrošināšanas sistēmas  uzlabošanai – 64 miljardus. Nepieciešamos papildu līdzekļus – apmēram 700 miljardus dolāru – federālajā budžetā iegūs, ieviešot jaunus nodokļus vai palielinot nodokļus lielajiem uzņēmumiem un bagātajiem valsts iedzīvotājiem.

Likums ir mērenāks, nekā sākotnēji vēlējās prezidents, un tā pieņemšana skaidri parāda pašreizējo politisko situāciju valstī. Zīmīgi, ka Baidens izmaiņas plānā bija spiests veikt dažu ietekmīgu partijas biedru nostājas dēļ, un parlamenta augšpalātā pret to nobalsoja pilnīgi visi republikāņu partijas pārstāvji. Līdzīga situācija bija pārstāvju palātā. Novembra sākumā ASV gaidāmas starpvēlēšanas, un abi galvenie politiskie spēki un politiķi vēlas skaidri iezīmēt savu nostāju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti