Aukstuma vilnis Eiropā prasījis 20 cilvēku dzīvības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Aukstuma viļņa dēļ Eiropā šajās dienās gājuši bojā vairāk nekā 20 cilvēki. Aukstums īpaši skāris Eiropas centrālo daļu un Dienvidaustrumeiropu, kur šādas ziemas nav ierastas. Bojāgājušo vidū ir arī patvēruma meklētāji.

Mīnus 42,9 grādi – šāds aukstuma rekords nedēļas nogalē sasniegts Polijā, un arī citās Centrāleiropas valstīs novērotas netipiski zemas temperatūras.

Neierasti auksts laiks ar sniegu sasniedzis arī zemes, kas pieradušas pie daudz maigāka klimata, piemēram, Itālijas dienvidus un Grieķiju, kur ziemeļos termometra stabiņš noslīdējis līdz pat mīnus 15 grādiem. Galvaspilsētā Atēnās temperatūra nedēļas nogalē nav pārsniegusi nulli, radot bažas par siltumu pagaidu patvertnēs patvēruma meklētājiem, kuri gaida iespēju no Grieķijas doties uz kādu citu Eiropas valsti pēc Eiropas Savienībā (ES) ieviestās migrantu kvotu sistēmas.

Aukstums nav saudzējis arī Lesbas salu, kas ir viens no galvenajiem punktiem migrantu plūsmai no Turcijas uz Grieķiju, kā arī Serbiju, kur, netiekot ES, iestrēguši ievērojams skaits migrantu, kuriem bieži nākas uzturēties pamestās mājās. 

"Kā redzat, cilvēki apmetušies šajās pamestajās mājās, un temperatūra šonakt bija mīnus sešpadsmit. Mūsu organizācija "Mediķi bez robežām" mēģina mazināt viņu ciešanas, piedāvājot siltas drēbes, segas un sildītājus, tomēr tas situāciju neatrisina.

Pašlaik ārā ir mīnus piecpadsmit, bet telpās – mīnus viens," atzinis organizācijas "Mediķi bez robežām" darbinieks.

Saņemtas arī vairākas ziņas par bojāgājušiem migrantiem. Tikpat lielas bažas rada arī bezpajumtnieku liktenis. Par lielāko bojāgājušo skaitu aukstuma dēļ pašlaik ziņo Polija – tur šajās dienās dzīvību zaudējuši vairāk nekā desmit cilvēki, kopējam bojāgājušo skaitam šoziem tuvojoties 70.

Vienlaikus Polija saskārusies ar veselībai īpaši kaitīgiem smoga līmeņiem lielākajās pilsētās, kas skaidrojams ar auksto gaisu un Polijā joprojām ļoti populāro akmeņogļu izmantošanu māju apsildei. Tiek arī ziņots, ka bieži vien nabadzīgākie valsts iedzīvotāji par kurināmo izmanto dažādus atkritumus, kas gaisu piesārņo vēl vairāk. Smagākā situācija ir Krakovā un tās apkārtnē, kā arī galvaspilsētā Varšavā, kur iedzīvotājiem piedāvāts bezmaksas sabiedriskais  transports, lai mazinātu automašīnu skaitu uz ceļiem.

"Šis gaiss ir vienkārši nāvējošs. Esmu dzīvojis daudzās Polijas pilsētās, taču nekur nav tik slikti kā šeit, Mazpolijas vojevodistē. Ogļu smārds ir nomācošs," atzina kāds Krakovas iedzīvotājs.

Aukstums būtiski ietekmējis arī satiksmi. Lidostas bijušas spiestas pārcelt virkni avioreisu. Turcijā sniega vētras laikā uz laiku nācās slēgt Bosfora šaurumu, bet Serbijā pārtraukta kuģu kustība pa Donavu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti