Augsta ranga Vatikāna priesteris atklāj savu homoseksualitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kāds ietekmīgs poļu priesteris Vatikānā sestdien atklājis, ka ir gejs, tādējādi cenšoties gaidāmās katoļu baznīcas sinodes priekšvakarā mest izaicinājumu klēra "paranojai".

Paralēlās intervijās, ko tēvs Kšištofs Olafs Čaramsa sniedzis itāļu laikrakstam "Corriere della Sera" un žurnāla "Newsweek" poļu izdevumam, paziņojis, ka esot praktizējošs homoseksuālis un ka viņam esot pastāvīgs partneris.

43 gadus vecais Čaramsa pats strādā Vatikāna Ticības doktrīnas kongregācijā, un viņa skandalozā intervija nākusi klajā, pirms katoļu bīskapi svētdien pulcēsies Romā, lai trīs nedēļas ilgā sinodē debatētu par plašu ģimenes tēmu loku.

Sagaidāms, ka šo diskusiju rezultātā varētu radikāli mainīties baznīcas nostāja tādos strīdus raisošos jautājumos kā laulības šķiršana un homoseksualitāte.

"Zinu, ka man nāksies atteikties no savas priesterības, kas ir visa mana dzīve," intervijā “Corriere della Sera” atzinis Čaramsa. "Zinu, ka baznīca mani uzskatīs pat tādu, kas nezina, kā pildāms viņa pienākums, kas ir zaudēts un kas ir kopā pat ne ar sievieti, bet vīrieti."

Lēmumu atklāt savu seksuālo orientāciju priesteris skaidro ar bažām par baznīcas attieksmi pret homoseksuāļiem, kura, viņaprāt, ir "atpalikusi".

"Pienācis laiks, lai baznīca atvērtu acis uz ticīgajiem gejiem un saprastu, ka tās piedāvātais risinājums – pilnīga atturēšanās un dzīve bez mīlestības – nav humāns," uzsvēris Čaramsa.

Viņš piebildis, ka lielākā daļa klēra ir homoseksuāla, taču vienlaikus līdz paranojai homofobiska un ka to paralizē pašu garīdznieku seksuālās orientācijas apspiešana.

"Mosties, baznīca, un pārstāj vajāt nevainīgos!" intervijās aicina Čaramsa, uzsverot, ka viņa mērķis esot baznīcai palīdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti