Atsāks tiesāt Mubaraku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 2 mēnešiem.

Sestdien Ēģiptē atsāks tiesāt gāzto prezidentu Hosni Mubaraku. Pagājušajā vasarā Mubaraku, kurš Ēģiptē valdīja daudzus gadus, atzina par vainīgu demonstrantu nāvē 2011. gada nemieru laikā, un viņam bija piespriests mūža ieslodzījums. Tomēr janvārī Ēģiptes Augstākā tiesa apstirpināja Mubakara apelāciju un deva atļauju lietas otrreizējai izskatīšanai.

Bijušajam Ēģiptes prezidentam drīz apritēs 85 gadi. Līdz ar Mubaraku tiesas priekšā atkal stāsies arī viņa iekšlietu ministrs, kuram tāpat ticis piespriests mūža ieslodzījums.

Otrreiz pārskatīs arī iekšlietu ministra sešu palīgu lietu, kuri sākotnējā prāvā tika attaisnoti. Jauna tiesa gaida arī Mubaraka dēlus - Alaa un Gamalu. Viņiem izvirzītas apsūdzības par korupciju. Jāpiebilst, ka atšķirībā no pirmās prāvas, šoreiz Ēģiptē tai vairs nav pievērsta tik nedalīta uzmanība. Mubaraka likteni aizēnojušas ekonomiskās problēmas, iekšpolitiskā krīze un nemieri.

Savulaik notikusī revolūcija bija pirmā arābu valstīs, tādējādi aizsākot plašus pret varu vērstus procesus arī citās arābu valstīs. Mubaraks Ēģiptē ir valdījis vairākas desmitgades. Savas valdīšanas laikā viņš bija ticis pie ievērojamas bagātības un augstos amatos iecēlis gan radiniekus, gan tuvus sabiedrotos, tādējādi liekot opozicionāriem apgalvot, ka valsts vadībā pastāv plaša korupcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti