Dienas ziņas

Lielveikala stāvvietā aizdegas automašīna

Dienas ziņas

Višķos notiek Latvijas mednieku festivāls

Polija atbild Krievijai ar ābolu ēšanu

Ar ābolu ēšanas akciju poļi protestē pret Krievijas liegumu importēt Polijas augļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Aktīvisti Polijā nākuši klajā ar asprātīgu atbildi Krievijas noteiktajam aizliegumam importēt Polijas augļus un dārzeņus. Sociālajos tīklos aizsākta kampaņa “Ēd ābolus”. Iedzīvotāji publicē dažādus fotoattēlus, kuros ēd ābolus un dzer sidru. Kampaņa dažu dienu laikā jau izpelnījusies daudzu Polijas plašsaziņas līdzekļu uzmanību. Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds, kurš šobrīd atrodas Polijā, stāsta, ka iedzīvotāji nešaubīgi Krievijas aizliegumā saskata politiskus motīvus. 

Ar šo ābolu ēšanas akciju simtiem cilvēku sociālajās vietnēs publicējuši attēlus, kuros fotografēta ābolu ēšana ar aicinājumu atbalstīt Polijas produkciju un protestēt pret Krievijas agresīvo politiku. Savus attēlus publicējusi arī virkne Polijas politiķu un slavenību.

Polijas biznesa laikraksts “Puls Biznesu”  aicinājumu iedzīvotājiem ēst poļu ābolus un dzert ābolu sidru publicējis pirmajā lapā.

Polija ir lielākais ābolu ražotājs Eiropas Savienībā un līdz šim vairāk nekā puse no saražotās produkcijas tika eksportēta uz Krieviju.

„Polijā nav nevienam ne mazākās šaubas, ka šīs sankcijas zināmā mērā ir saistītas ar konfliktu ar Krieviju un ar tām sankcijām, ko savukārt ieviesa Eiropas Savienība. Šeit tiek uzskatīts, ka Krievijas agresija Ukrainā noveda pie Eiropas sankcijām, politiskā konflikta un šobrīd arī plašāk aizgājis ekonomiskais konflikts,” no Polijas komentē Sprūds.

Tai pat laikā Sprūds norāda, ka poļi ir gatavi meklēt jaunus augļu un dārzeņu noieta tirgus, piemēram, Ķīnā, Vjetnamā un citās Āzijas valstīs. 

Jau ziņots, ka no 1.augusta Krievija aizliegusi Polijas dārzeņu importu saistībā ar fitosanitārajiem pārkāpumiem. Polijas dārzeņi apdraudot Krievijas iedzīvotāju veselību, jo tajos esot lielāka pesticīdu un nitrātu klātbūtne nekā pieļauj Krievijas likumdošana.

Šis aizliegums rada bažas arī Latvijas augu un dārzeņu ražotājiem, jo tiek prognozēts, ka Polijas produkcija izspiedīs no veikaliem vietējos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti