Lukašenko sašutis par Baltijas valstu un Polijas prasību izraidīt «vāgneriešus» no Baltkrievijas

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko ceturtdien asi kritizēja šonedēļ izskanējušo Baltijas valstu un Polijas prasību nekavējoties izraidīt Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" kaujiniekus no Baltkrievijas.

Lukašenko apgalvo, ka Baltijas valstu un Polijas bažas balstoties uz mītiskiem draudiem par uzbrukumu no Baltkrievijas teritorijas, lai gan šādu agresīvu nodomu, pēc Lukašenko teiktā, Baltkrievijai nav bijis un nevar būt.

Minskas diktators gan noklusēja, ka nesenā pagātnē atļāvis Krievijai izmantot Baltkrievijas teritoriju agresijai pret Ukrainu.

"Atbilde ir vienkārša: ne Polijā, ne Lietuvā, ne citās Baltijas valstīs nedrīkst būt neviena ārvalstu karavīra. Tādā gadījumā varētu arī izvirzīt pretenzijas mums par citu valstu militārpersonu klātbūtni. Bet pagaidām tās ir nepamatotas un muļķīgas prasības (pat ne lūgumi un priekšlikumi, bet tieši prasības)," teica Lukašenko.

Baltijas valstu un Polijas iekšlietu ministri pirmdien tikšanās laikā Varšavā nāca klajā ar prasību Aleksandra Lukašenko režīmam nekavējoties izraidīt "Vagner" grupējuma kaujiniekus no Baltkrievijas un pārtraukt migrantu iesūtīšanu Eiropas Savienībā. Ministri brīdina, ka Polija un Baltijas valstis varētu pilnībā slēgt robežu ar Baltkrieviju, ja pierobežā notiks kādi "kritiski incidenti".

"Mēs pieprasām Minskas varas iestādēm, lai "Vagner" grupējums nekavējoties pamestu Baltkrievijas teritoriju un nelegālie migranti nekavējoties atstātu pierobežas teritoriju, kā arī tiktu nosūtīti atpakaļ uz savu izcelsmes valsti," paziņoja Polijas iekšlietu ministrs Mariušs Kaminskis.

Kopīgajā paziņojumā pēc sanāksmes tika akcentēts, ka visas četras valstis uzskata Krievijas veiktās darbības, ko atbalsta Baltkrievija, par tīšiem mēģinājumiem destabilizēt situāciju reģionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti