Lietuva izsaka protestu Baltkrievijai par Lukašenko izteikumiem par iespējamu militāro konfrontāciju

Lietuva šonedēļ izteikusi protestu Baltkrievijai par šīs valsts diktatora Aleksandra Lukašenko izteikumiem par iespējamu militāro konfrontāciju ar Baltijas valstīm un Poliju, paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija.

Uz Lietuvas Ārlietu ministriju izsaukts Baltkrievijas pagaidu pilnvarotais lietvedis Jaroslavs Hmiļs, kuram iesniegta protesta nota.

Lietuvas Ārlietu ministrija norādīja, ka Lukašenko izteikumos ir nepamatotas apsūdzības Lietuvai par militāru apdraudējumu Baltkrievijai, nepatiesi apgalvojumi  par "Suvalku koridora" aizsardzības neiespējamību, kā arī norādījums Baltkrievijas armijai gatavoties iespējamai konfrontācijai ar Baltijas valstīm un Poliju.

"Lietuvas Republikas Ārlietu ministrija uzsver, ka šādi paziņojumi ir uzskatāmi par Baltkrievijas varasiestāžu agresīvās ārpolitikas turpmāku eskalāciju un ir pilnīgi nepieņemami," teikts paziņojumā.

Lietuvas Ārlietu ministrija "pieprasa Baltkrievijai nekavējoties sniegt oficiālu paskaidrojumu par šo Lukašenko paziņojumu un vēlreiz atgādina, ka Lietuvas Republika veiks visus iespējamos pasākumus, lai nodrošinātu valsts drošību, suverenitāti un teritoriālo integritāti".

Šonedēļ Baltkrievijas propagandas mediji publicēja videoierakstu, kurā redzams, kā Lukašenko sarunājas ar kādu virsnieku par Baltkrievijas armijas gatavību vajadzības gadījumā uzbrukt Polijai vai Lietuvai. Viņš deva norādījumu neatslābt, apgalvojot, ka šādā gadījumā tiktu uzbrukts pašai Baltkrievijai.

Lukašenko arī izsmēja Baltijas valstu plānus stiprināt robežu ar Krieviju un Baltkrieviju ar pretmobilitātes pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti